BMU məzunları sertifikasiya imtahanında maksimal nəticə göstərib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) məzunları - Fərqanə Quliyeva və Gülşən Şahverdiyeva təhsilverənlərin sertifikatlaşdırılması ilə bağlı keçirilən imtahanda 60 bal toplayıb.
BMU-nun "Riyaziyyat və informatika müəllimliyi" ixtisasını bitirən Fərqanə Quliyeva 2021-ci ildə keçirilən Müəllimlərin İşə Qəbul (MİQ) imtahanında 53 bal toplayaraq müəllimlik fəaliyyətinə başlayıb. Hazırda Hökməli qəsəbə tam orta məktəbində riyaziyyat müəllimi işləyən Fərqanə Quliyeva öz üzərində çalışaraq bu il maksimal nəticəyə imza atıb.
Gülşən Şahverdiyeva da eyni ixtisasdan məzun olduqdan sonra Bakı Atatürk liseyində çalışıb. 2023-cü ildə MİQ imtahanından 70,075 bal toplayaraq müəllim işləməyə başlayıb. Sertifikasiya imtahanında böyük uğur qazanan BMU məzunu hazırda Bakıdakı 103 nömrəli tam orta məktəbdə riyaziyyat müəllimi kimi fəaliyyət göstərir.

Baku Engineering University (BEU) graduates, Fargana Guliyeva and Gulshan Shahverdiyeva, have scored 60 points in the exam for teacher certification.
Fergana Guliyeva, who graduated from BEU Mathematics and Informatics Education Department, began her teaching career by scoring 53 points in the Teacher Recruitment (TTE) exam held in 2021. Currently working as a mathematics teacher at the Hokmali settlement secondary school, Fargana Guliyeva worked on herself and achieved maximum results this year.
Gulshan Shahverdiyeva also worked at the Baku Ataturk Lyceum after graduating from the same Department. She began working as a teacher in 2023, scoring 70,075 points in the TTE exam. The BEU graduate, who achieved great success in the certification exam, is currently working as a mathematics teacher at secondary school No. 103 in Baku.