Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramı çərçivəsində təşkil olunan növbəti maarifləndirici tədbir Bakı Avropa Liseyində baş tutub.
Tədbirdə BMU-İNHA ikili diplom proqramının direktoru Humay Cəfərli geniş təqdimatla çıxış edib.
Proqramın üstünlüklərindən danışan və 3+1 modelinə əsasən tələbələrin 3 akademik ili BMU-da, 1 akademik ili isə İNHA Universitetində təhsil alacaqlarını bildirən H.Cəfərli, eyni zamanda proqrama aid olan ixtisaslar, tədris dili, qəbul kvotası, tələbə qəbulu haqqında zəruri məlumatları məktəblilərin diqqətinə çatdırıb. O, ötən ilin statistik məlumatlarına əsasən İnformasiya texnologiyaları ixtisasına qəbul olan tələbələrin 92 %-nin 500-dən çox bal topladığını vurğulayıb. Çıxışında elektron universitet kimi fəaliyyət göstərən BMU-da elektron tədris, onlayn tədris platforması, elektron universitet idarəetmə sistemi və digər elektron xidmətlərin geniş istifadə olunduğunu önə çəkib.
İNHA Universiteti barədə məlumat verən ikili diplom proqramının idarə edilməsi üzrə bölmə rəhbəri Hyunjin Yang Koreya dövləti tərəfindən maliyyələşən təqaüd proqramlarından bəhs edib. Bölmə rəhbəri çıxışında proqramın üstünlüklərinə və Koreyada iş imkanlarına toxunub.
Sonra İNHA Universiteti haqqında qısa videoçarx nümayiş olunub və məktəbliləri maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
Tədbir çərçivəsində liseyin direktoru Zülfiyyə Veysova ilə də görüş keçirilib. Maraqlı təqdimat üçün təşəkkürünü bildirən direktor rəhbərlik etdiyi liseyin məzunlarından birinin - Nail Vəliyevin hazırda BMU-İNHA ikili diplom proqramı çərçivəsində Elektronika mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil aldığını vurğulayıb.

Meeting held at Baku European Lyceum as part of BEU-INHA Dual Degree Program
The next educational event, organized within the Dual Degree Program implemented between Baku Engineering University (BEU) and INHA University of South Korea, has been held at Baku European Lyceum.
Humay Jafarli, General Director of BEU-INHA Dual Degree Program, delivered a presentation at the event.
Speaking about the advantages of the program, H.Jafarli noted that according to the 3 + 1 model, students would study 3 academic years at BEU and 1 academic year at INHA University. She also informed the students about the specialties of the program, the language of education, the admission quota, the admission of students. Humay Jafarli emphasized that according to last year's statistics, 92% of students admitted to Information Technologies Department scored more than 500 points. In her speech, the Director General added that BEU, operating as an e-university, widely used e-learning, online learning platform, e-university management system and other e-services.
Providing information about INHA University, Hyunjin Yang, INHA Project Director of BEU-INHA DDP, made mention of scholarship programs funded by Korea. In his speech, INHA Project Director of BEU-INHA DDP touched upon the benefits of the program and job opportunities in Korea.
Later, a short video about INHA University was demonstrated and the students' questions were answered.
A meeting with the Director of the Lyceum Zulfiyya Veysova was also organized as part of the event. Expressing gratitude for the interesting presentation, the Director pointed out that Nail Valiyev, one of the graduates of the lyceum, was currently studying Electronics Engineering within the framework of BEU-INHA Dual Degree Program.