Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) ilə Koreya Respublikasının (Cənubi) İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (İDP) tələbələri arasında Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr edilmiş “The society of tomorrow” adlı inşa müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılma mərasimi keçirilib.
Xarici dillər kafedrasının təşkilatçılığı ilə keçirilmiş müsabiqənin nəticələrinə görə, Amanı Sultanov və Elçin Mustafayev I, Zərifə Daşdəmirli, Əli Kərimov və Nihad Məhərrəmov II yerə layiq görülüblər. Həsən Əliyev, Ləman Gəncəli və Şahanə Mirəliyeva isə III yerin qalibi olublar.
Mükafatlandırılma mərasimində çıxış edən BMU-nun beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ətrabə Gül İDP çərçivəsində dövlət tərəfindən tələbələrə yaradılmış imkanlar və bu fürsətdən layiqincə yararlanmağın əhəmiyyətindən bəhs edib.
Digər natiqlər - BMU-İNHA İDP-nin idarə edilməsi bölməsinin direktoru Humay Cəfərli, proqram üzrə layihə direktoru Yang Hyunjin da fikirlərini paylaşaraq qalibləri təbrik ediblər.
Sonra qaliblərə mükafatlar, müsabiqədə iştirak etmiş digər tələbələrə isə təşəkkürnamələr təqdim olunub.

Winners of competition held for BEU-INHA DDP students awarded
An awarding ceremony has been held for the winners of the essay competition "The society of tomorrow" dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev among the students of the dual degree program (DDP) between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea (South).
According to the results of the competition organized by the Department of Foreign Languages, Amani Sultanov and Elchin Mustafayev were awarded the 1st place, Zarifa Dashdemirli, Ali Karimov and Nihad Maharramov the 2nd place. Moreover, Hasan Aliyev, Laman Ganjali and Shahana Miraliyeva won the third place.
Speaking at the awarding ceremony, BEU Vice-rector for international relations Atraba Gul spoke about the opportunities created by the state for students within the framework of DDP and the importance of taking advantage of this opportunity.
Other speakers - Humay Jafarli, director of the BEU-INHA DDP management department, Yang Hyunjin, project director of the program, shared their views and congratulated the winners.
Later, prizes were presented to the winners, and Certificate of Appreciation were presented to other students who participated in the competition.