Bakı Mühəndislik Universiteti və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) 18 məzunu BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının Bakıda keçirilən 29-cu sessiyasında (COP29) texniki işçi statusunda iştirak edib.
İDP-nin unikal tədris modeli, müasir bilik və bacarıqlar əsasında yetişən BMU məzunları qlobal sessiyanın işinə müxtəlif vəzifələrdə (IT Specialist, ICT Support Technician, Virtual Participant Host, ICT Supporter, ICT Onsite Technician) çalışmaqla töhfələr veriblər.
Qeyd edək ki, BMU-İNHA İDP məzunların ən son texnologiya və mühəndislik sahəsində ixtisaslı mütəxəssislərə çevrilməsinə şərait yaradır. Yüksək keyfiyyətli təhsil və praktiki biliklər qazanan proqram məzunları nüfuzlu qurumlarda fəaliyyət göstərməklə yanaşı, COP29 kimi mötəbər beynəlxalq konfranslarda ölkəmizi layiqincə təmsil edirlər.

18 graduates of the dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and Inha University of the Republic of Korea participated in the 29th session of the Conference of the Parties to the United Nations Framework Convention on Climate Change (COP29) held in Baku as technical staff.
BEU graduates, who were trained on the basis of the unique educational model of DDP, modern knowledge and skills, contributed to the work of the global session by working in various positions (IT Specialist, ICT Support Technician, Virtual Participant Host, ICT Supporter, ICT Onsite Technician).
It should be noted that BEU-INHA DDP creates conditions for graduates to become qualified specialists in the latest technology and engineering. Graduates of the program, who gain high-quality education and practical knowledge, adequately represent our country at prestigious international conferences such as COP29.