BMU-İNHA İDP çərçivəsində təşkil olunan “Yay məktəbi” yekunlaşıb
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) tədrisi İNHA Universitetinin professor-müəllim heyəti tərəfindən aparılan 3 həftəlik “Yay məktəbi” başa çatıb. BMU ilə İNHA arasında icra olunan beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində İnformasiya texnologiyaları, İnşaat mühəndisliyi, Elektrik mühəndisliyi və Elektronika mühəndisliyi ixtisasları üzrə təşkil edilən “Yay məktəbi”nin sonunda iştirakçılar üçün final imtahanı keçirilib.
İmtahanların tam şəffaf və mövcud qaydalara uyğun təşkili məqsədilə lazımi inzibati və texniki tədbirlər ən yüksək səviyyədə həyata keçirilib. İmtahan prosesi BMU-nun rektoru, professor Havar Məmmədov başda olmaqla, BMU-İNHA İDP rəhbərliyi tərəfindən diqqət mərkəzində saxlanılıb, eyni zamanda tələbələrin biliyinin obyektiv və qərəzsiz qiymətləndirilməsinin təmin olunması üçün imtahanların gedişinə ciddi nəzarət edilib. Yüksək fəallıq şəraitində baş tutan imtahan sessiyası uğurla başa çatıb.
Xatırladaq ki, İNHA Universitetinin 9 nəfər professor-müəllim heyəti (Jaehak Chung, Kwangsub Yoon, Paikkyun Shin, SangBang Choi, Jaehyun  Park, Changkyu Lee, Woosug Cho, Savar Abdullaev, Seungwoo Han) tərəfindən sözügedən ixtisaslar üzrə “İKT-ya giriş”, “Siqnallar və Sistemlər”, “Rəqəmsal dövriyyələr”, “Ətraf mühit mühəndisliyi və laboratoriya”, “Ilkin müşahidə və praktika”, “Yaradıcı düşüncə və problem həlli” fənləri tədris olunub.
Qeyd edək ki, BMU ilə İNHA Universiteti arasında mühəndislik ixtisasları üzrə bakalavriat səviyyəsində beynəlxalq ikili diplom proqramının həyata keçirilməsinə 2020-ci ildən start verilib. Hazırda 2022/2023-cü tədris ili üzrə ikili diplom proqramına qəbul üçün onlayn qeydiyyat prosesi davam etməkdədir. Qeydiyyat prosesinin son tarixi 10 avqust 2022-ci il saat 23:55 müəyyən edilib.

Summer school organized as part of BEU-INHA DDP completed
The 3-week Summer School taught by the faculty of Inha University at Baku Engineering University (BEU)  has ended. The final exam was held for the participants at the end of the "Summer School" organized in the fields of Information technologies, Civil engineering, Electrical engineering and Electronics engineering within the framework of the international dual degree program between BEU and Inha.
The necessary administrative and technical measures were implemented at the highest level in order to organize the exams in a completely transparent manner and in accordance with the existing rules. The examination process was focused on by the rector of BEU, professor Havar Mammadov, the management of BEU-INHA DDP, as well as the course of the exams was strictly monitored to ensure an objective and impartial assessment of students' knowledge. The exam session, which took place in conditions of high activity, was successfully completed.
Of note, the subjects "Introduction to ICT", "Signals and Systems", "Digital circuits", "Environmental engineering and laboratory", "Primary observation and practice", "Creative thinking and problem solving" were taught by 9 academic staff of Inha University (Jaehak Chung, Kwangsub Yoon, Paikkyun Shin, SangBang Choi, Jaehyun Park, Changkyu Lee, Woosug Cho, Savar Abdullaev, Seungwoo Han).
It should be noted that the implementation of the international dual degree program at the undergraduate level in engineering specialties between BEU and Inha University has been started since 2020. Currently, the online registration process for the dual degre program admission for the 2022/2023 academic year is in the process. The deadline for the registration process is August 10, 2022 at 11:55 AM.