Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) rektoru, professor Havar Məmmədov Rəqəmsal İnkişaf və Nəqliyyat Nazirliyi (RİNN) yanında Dövlət Avtomobil Nəqliyyatı Xidmətinin (DANX) Nəqliyyat Təlim-Tədris Mərkəzinin (NTTM) direktoru Qəhrəman Qələndərovla görüşüb.
Görüşdə BMU ilə adıçəkilən mərkəz arasında əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub. Belə ki, beynəlxalq yük və sərnişin daşımalarını yerinə yetirən sürücülərin və bu sahədə fəaliyyət göstərən menecerlərin peşəkarlıq səviyyəsinin artırılması prosesinə ali təhsil ocağının professor-müəllim heyətinin və magistrlərinin cəlb edilməsi, eyni zamanda BMU və NTTM arasında əməkdaşlıq üzrə ortaq proqram və layihələrin hazırlanması, müəllim və magistrlərin təlimçi kimi sertifikatlaşdırlması, eləcə də birgə tədbirlərin təşkili müzakirə olunub.
Sonra qonaqlara universitetin kampusu, maddi-texniki bazası, Texnoparkı və laboratoriyaları barədə zəruri məlumatlar verilib. Xüsusilə, Avropa Birliyinin maliyyələşdirdiyi Polşanın Varşava Texnologiya Universtetinin rəhbərliyi və BMU-nun da tərəfdaş olduğu “Nəqliyyat xidmətləri üçün böhran və risklər mühəndisliyi (CRENG)” Erasmus+ KA2 layihəsi çərçivəsində universitetdə qurulmuş laboratoriya, yeni magistr proqramı haqqında məlumatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, görüşdə DANX-ın direktor müavini, t.e.d., prof. Əziz Talıbov, BMU-nun “Logistika və nəqliyyat texnologiyaları” kafedrasının müdiri, dosent Bəxtiyar Namazov da iştirak edib.

Rector of Baku Engineering University (B$EU), professor Havar Mammadov has met with Gahraman Galandarov, director of the Transport Training and Education Center of the State Road Transport Service under the Ministry of Digital Development and Transport (MDDT).
Cooperation issues between BEU and the abovementioned center were discussed at the meeting. Thus, the involvement of professors and masters of the higher education institution in the process of increasing the professional level of drivers and managers operating in the field of international cargo and passenger transport, and the preparation of joint programs and projects on cooperation between BEU and MDDT, teachers and masters certification as a trainer, as well as the organization of joint events were discussed.
Later, the guests were given necessary information about the University's campus, material and technical base, Technopark and laboratories. Moreover, information was provided qabout the laboratory and stablished at the University  as part of the Crisis and Risk Engineering for Transport Services (CRENG) Erasmus+ KA2 project.
Of note, the meeting was also attended by the Deputy Director of the State Road Transport Service, doctor of technical sciences, prof. Aziz Talibov, the Head of the Logistics and Transport Technology Department of BEU, associate professor Bakhtiyar Namazov.