Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Mühəndislik fakültəsinin əməkdaşları Laçın rayon Çıraqlı kənd tam orta məktəbində XI sinif şagirdləri ilə görüş keçiriblər.
Görüşdə adıçəkilən fakültənin tədris işləri üzrə dekan müavini, dosent Osman Mirzəyev və Mexanika mühəndisliyi kafedrasının müdiri, dosent Asif Quliyev şagirdlər qarşısında geniş təqdimatla çıxış ediblər.
Təqdimatlarda elektron ali təhsil müəssisəsi olan BMU-nun tədris mühiti, o cümlədən kafedra və laboratoriyaların fəaliyyəti, tələbələrin bacarıq və istedadlarının inkişaf etdirilməsi, həmçinin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün yaradılmış hərtərəfli şərait barədə məlumat verilib. Eyni zamanda, universitetdə yaradılan yeni ixtisaslar, ingilis dilində tədris, beynəlxalq ikili diplom proqramı və s. haqqında zəruri informasiyalar diqqətə çatdırılıb.
Görüş zamanı Çıraqlı kənd tam orta məktəbinin 4 məzununun hal-hazırda BMU-da təhsil alması xüsusi vurğulanıb.

Employees of the Faculty of Engineering of Baku Engineering University (BEU) has met with students of the 11th grade of Chiragli village secondary school in Lachin district.
At the meeting, the deputy dean for Academic Affairs of the mentioned faculty, associate professor Osman Mirzayev and the head of the Department of Mechanical Engineering, associate professor Asif Guliyev delivered a wide presentation to the students.
The presentations provided information about the educational environment of BEU, the development of students' skills and talents, and the comprehensive conditions created for the effective arrangement of leisure time activities. Furthermore, neccesary information about new specialties created at the university, teaching in English, international dual degree program was brought to the attention.
During the meeting, it was specially emphasized that 4 graduates of Chiragli village secondary school are currently studying at BEU.