BMU əməkdaşı “British Council” tərəfindən sertifikatla təltif edilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Texnoparkının əməkdaşı Nərmin İsmayılova “British Council”un təşkilatçılığı ilə keçirilən “Researcher Connect Online” təlim proqramında uğurlu iştirakına görə sertifikatla təltif olunub.
Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Azərbaycandakı səfirliyində keçirilən tədbirdə BMU əməkdaşına sertifikatı səfir Fergus Auld və “British Council”ın ölkə üzrə direktoru Nərgiz Hacıyeva təqdim ediblər.
Dünyanın nüfuzlu universitetlərinin peşəkar mütəxəssisləri tərəfindən aparılan onlayn təlim gənc tədqiqatçıların beynəlxalq və multikultural akademik mühitlərdə effektiv kommunikasiya bacarıqlarının inkişaf etdirilməsi məqsədini daşıyır. Elmi müstəvidə əlaqələrin möhkəmlənməsinə və təcrübə mübadiləsinə xidmət edən proqram tədqiqatçıların fərdi məhsuldarlığını artırır, habelə çalışdıqları ali təhsil ocaqlarına və elmi-tədqiqat qurumlarına rəqabət üstünlüyü qazandırır.

Baku Engineering University (BEU) Technopark employee Narmin Ismayilova has been awarded a certificate for her successful participation in the “Researcher Connect Online” training program organized by the British Council.
Ambassador Fergus Auld and the British Council Country Director Nargiz Hajiyeva presented the certificate to the BEU employee at an event held at the Embassy of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland in Azerbaijan.
The online training, conducted by professional experts from prestigious universities around the world, aims to develop effective communication skills of young researchers in international and multicultural academic environments. The program, which serves to strengthen scientific relations and exchange experience, increases the individual productivity of researchers, as well as provides a competitive advantage to the higher education institutions and scientific research institutions where they work.