Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2021/2022-ci tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyasına (əyani formada) start verilib.
İmtahan sessiyasında tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı və obyektivliyi təmin etmək, yarana biləcək şikayətlərin operativ şəkildə aradan qaldırmaq, eyni zamanda sessiyanın gedişinə daimi nəzarəti həyata keçirmək məqsədilə Qərargah və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. Bundan başqa, universitetin müvafiq qurumlarına sessiya müddətində nizam-intizamın yüksək səviyyədə təmin edilməsi tapşırılıb.
Tələbələrin fənnlər üzrə imtahanqabağı ballarının BMU-nun Elektron Məlumat Sistemi vasitəsilə avtomatik hesablanması məqsədilə imtahana qədər əldə olunmuş bütün qiymətləndirmə məlumatları (dərsə davamiyyət, semestr daxili fəaliyyətlər, sərbəst iş, laboratoriya işi və kurs işi nəticələri) fənn müəllimləri tərəfindən sessiya başlayanadək sistemə tam daxil edilib.
İmtahan nəticələri isə imtahan keçirildiyi gün fənn müəllimi tərəfindən universitetin Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdiriləcək.

The spring semester examination session (offline) for the 2021/2022 academic year has started at Baku Engineering University (BEU).
The Headquarter and Appeals Commission were established to ensure transparency and objectivity in the assessment of students' knowledge during the examination session, and promptly eliminate any negative situations that might arise, as well as to monitor the exam session. Furthermore, the relevant institutions of the University were instructed to ensure a high level of discipline during the session.
In order to automatically calculate students' pre-exam scores on subjects through the Electronic Information System, all assessment information (attendance, semester activities, independent work, laboratory work and course work results) was fully reflected in the system before the session.
The results of the exam are uploaded by the teachers on the Electronic Information System on the day of the exam.