BMU-da “STAR the FUTURE” təcrübə proqramı ilə bağlı informativ sessiya təşkil olunub
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera departamentinin təşkilatçılığı ilə Coca Cola İçecek Azərbaycan şirkətinin nümayəndələri tərəfindən tələbələr üçün informativ sessiya təşkil olunub.
Sessiyada universitetin Mexanika mühəndisliyi, Sənaye mühəndisliyi, və Proseslərin avtomatlaşdırma ixtisaslarında təhsil alan tələbələr iştirak edib.
Şirkətin İctimaiyyətlə əlaqələr üzrə supervayzeri Aytən Məmmədova, İstehsalat rəhbəri Eldar Cəfərov, İnsan resursları üzrə rəhbəri Zarina Seyidova, İnsan resursları (təlim və inkişaf) üzrə mütəxəssisi Gülen İbrahimzadə təqdimatlarla çıxış ediblər.
Bildirilib ki, “Coca Cola İçecek” Azərbaycan, Türkiyə, Pakistan, Qazaxıstan, Qırğızıstan, Türkmənistan, İordaniya, İraq, Suriya, Tacikistan və Özbəkistanda fəaliyyət göstərən çoxmillətli içki şirkətidir. Şirkətin 11 ölkədə 29 zavodu var və 10 mindən çox əməkdaşı ilə 430 milyon istehlakçıya xidmət göstərir. 1996-cı ildən bəri Azərbaycanda fəaliyyət göstərən şirkət son 3 ildə öz fəaliyyətini 2 dəfə artırıb və ölkə iqtisadiyyatına öz töhfəsini verib. Eyni zamanda, şirkətin son 5 ildə həyata keçirdiyi “Təmiz ölkəm layihəsi”, “Təmiz Sumqayıt Pilot layihəsi”, “Xəzəri qoruyaq”, “Yeni nəsil layihəsi” və s. kimi sosial layihələrə göstərdiyi dəstək vurğulanıb.
Tədbir zamanı şirkətdə qadın əməkdaşlarının sayının çoxalmasından, həmçinin bölgələrdə yaşayan 1000-ə yaxın qadının biznes bacarıqlarının və maliyyə biliklərinin artırılmasına göstərilən dəstəkdən də bəhs olunub.
Görüşdə şirkətdəki fürsətlər, beynəlxalq təcrübə, eləcə də karyera imkanları barədə geniş məlumat verilib.
Sonra sessiyada şirkətin tələbələr üçün elan etdiyi “STAR the FUTURE” adlı təcrübə proqramından ətraflı danışılıb. Qeyd olunub ki, cari tədris ilinin sentyabr ayından sonuncu kursa başlayan tələbələr proqrama müraciət edə bilərlər. Onlayn qiymətləndirmə və Case Study mərhələlərindən uğurla keçən tələbələr 2022-ci ilin sentyabr ayında təcrübəyə başlayacaq.
Proqrama https://careerscci.com/job/Baku-Intern/774858001/ linkinə daxil olaraq müraciət etmək mümkündür.

BEU organizes informative session on “STAR the FUTURE” internship program
Under the organization of the Department on work with career and entreprises, an informative session has been organized by the representatives of Coca Cola İçecek Azerbaijan for students.
The session was attended by students majoring in Mechanical Engineering, Industrial Engineering, and Process Automation.
Public Relations Supervisor Aytan Mammadova, Production Manager Eldar Jafarov, Human Resources Manager Zarina Seyidova, HR Specialist (Learning and Development) Gulen Ibrahimzada delivered a speech.
Of note, Coca Cola İçecek is an multinational beverage company which operates in Turkey, Pakistan, Kazakhstan, Azerbaijan, Kyrgyzstan, Turkmenistan, Jordan, Iraq, Syria, Tajikistan and Uzbekistan. The company employs close to 10,000 people and has a total of 29 plants in 11 countries, offering a wide range of beverages to a consumer base of 430 million people. The company, which has been operating in Azerbaijan since 1996, has doubled its operations over the past three years and contributed to the country's economy. The company's support for social projects, including "Clean Country Project", "Clean Sumgayit Pilot Project", "Let's Protect the Caspian Sea", "New Generation Project" and others implemented in the last 5 years was emphasized.
The event discussed the increase in the number of female employees in the company, as well as the support for improving the business skills and financial literacy of about 1,000 women living in the regions.
The meeting provided extensive information on the company's opportunities, international experience, as well as about career opportunities.
Later, "STAR the FUTURE" internship program announced by the company for students was discussed in detail at the session. It was emphasized that students starting the last course from September of the currect academic year can apply to the program. Students who successfully complete the Online Assessment and Case Study phases will begin their internship in September 2022.