Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) bakalavriat və magistratura səviyyələrində keçirilən 2022/2023-cü tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyası uğurla başa çatıb.
29 dekabr 2022-ci il tarixində start verilən və cari il fevralın 1-dək davam edən sessiya ərzində ümumilikdə 1402 imtahan keçirilib.
Mövcud normativ sənədlər əsasında və təlimata uyğun təşkil olunan imtahanlarda tələbələrin bilik və bacarıqlarının lazımi şəkildə nümayiş etdirilməsi və obyektiv dəyərləndirilməsi üçün hərtərəfli şərait yaradılıb, imtahan zallarında bütün zəruri tədbirlər görülüb.
Sessiyanın gedişatı Qərargah tərəfindən daimi diqqət mərkəzində saxlanılıb, eyni zamanda imtahanlar məsul şəxslər tərəfindən ardıcıl izlənilib. BMU-nun rektoru, professor Havar Məmmədov başda olmaqla, ali təhsil ocağının rəhbərliyi imtahan keçirilən otaqlara bir neçə dəfə əyani baxış keçirib, tələbələrlə söhbətlər aparılıb, proseslə bağlı onların fikirləri öyrənilib.
Bundan başqa, sessiya dövründə yarana biləcək şikayətlərin dərhal araşdırılması məqsədilə fəaliyyət göstərən Apelyasiya Komissiyasına müraciət üçün bütün imkanlar yaradılıb. Daxil olan müraciətlər komissiya tərəfindən dərhal araşdırılıb və müvafiq qərarlar qəbul olunub.
Elektron universitet olan BMU-da bütövlükdə payız semestri üzrə imtahan sessiyası tam şəffaf və obyektiv şəkildə təşkil olunmaqla, yüksək fəallıq şəraitində işini yekunlaşdırıb.

The winter examination session of the fall semester of the 2022/2023 academic year at the bachelor's and master's levels has been successfully completed at Baku Engineering University (BEU).
A total of 1402 exams were held during the session that started on December 29, 2022 and lasted until February 1 this year.
In the examinations organized on the basis of existing normative documents and in accordance with the instructions, comprehensive conditions were created for the proper demonstration and objective assessment of students' knowledge and skills, and all necessary measures were taken in the examination halls..
The exam process was kept in constant focus by the Headquarters, as well as the exams were consistently monitored by the responsible persons. The Rector of BEU, professor Havar Mammadov, the administration of the higher education institution made a visual inspection of the examination rooms several times, talked with the students, and learned their opinions about the process.
Furthermore, all opportunities were created to appeal to the Appeals Commission, which operated for the purpose of immediate investigation of complaints that might arise during the session. The incoming appeals were immediately investigated by the commission and appropriate decisions were made.
The examination session for the entire fall semester at BEU was organized in a completely transparent and objective manner and concluded its work in conditions of high activity.