BMU-da magistraturaya 20 ixtisas və 28 ixtisaslaşma üzrə qəbul aparılır
21-30 iyun 2024-cü il tarixlərində magistraturaya qəbul olmaq üçün ixtisas seçimi aparılacaq.  2024-2025-ci tədris ili üçün Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) magistratura səviyyəsində 20 ixtisas və 28 ixtisaslaşma üzrə 215 plan yeri ayrılıb. Onlardan 173-ü Azərbaycan, 42-si ingilis bölməsinin payına düşür.
BMU-nun MBA proqramında isə 13 ixtisaslaşma üzrə 270 yer nəzərdə tutulub. Proqram üzrə 240 yer Azərbaycan, 30 yer isə ingilis bölməsi üçün ayrılıb.
Magistratura səviyyəsi üzrə ixtisasların tam siyahısı ilə https://beu.edu.az/az/page/magistratura-ixtisaslar-159/  linki vasitəsilə tanış olmaq mümkündür.
Elektron universitet idarəetmə sisteminə malik olan BMU-da magistraturada təhsil alan şəxslərin yüksəkixtisaslı mütəxəssis kimi yetişmələri üçün geniş imkanlar n son avadanlıqlarla təchiz olunmuş laboratoriyalar, müasir auditoriyalar, tədris və elmi ədəbiyyat fondu olan kitabxana, internet şəbəkəsinə qoşulmuş kompüterlərlə təchiz edilmiş otaqlar), perspektivlər və yüksək səviyyəli elmi-pedaqoji kadrlar vardır.
Vurğulamaq vacibdir ki, universitetdə magistraturada təhsil alan tələbələrin yataqxana ilə təmin olunması üçün şərait yaradılır.

On June 21-30, 2024, selection of specializations for admission to the master's degree will be held. This year, Baku Engineering University (BEU) has allocated 215 planned places for 20 specializations and 28 specializations at the master's level. 173 of them belong to Azerbaijan and 42 to the English section.
270 places are planned for 13 specializations in the MBA program of BEU. According to the program, 240 places are reserved for Azerbaijan and 30 places for the English section.
It is possible to get acquainted with the complete list of specialties at the master's level through the link https://beu.edu.az/az/page/magistratura-ixtisaslar-159/ .
BEU, which has an electronic university management system, has wide opportunities for those studying for a master's degree to develop as highly qualified specialists (laboratories equipped with the latest equipment, modern auditoriums, a library with a fund of educational and scientific literature, rooms equipped with computers connected to the Internet), perspectives and there are high-level scientific and pedagogical personnel.
It is important to emphasize that conditions are created to provide accommodation for students studying at the master's degree at the university.