Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) magistratura pilləsinə hazırlıq səviyyəsi üzrə ödənişsiz dərslərə start verilib.
Üç fənni (məntiq, informatika, ingilis dili) əhatə edən dərslər universitetin Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (BMU THİK) və “FZ Academy”-nin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində təşkil olunub.
Oktyabr ayından etibarən keçirilən dərslərin magistratura səviyyəsi üzrə I tur qəbul imtahanına (fevral ayının sonu) kimi ödənişsiz şəkildə davam etməsi nəzərdə tutulur.
BMU THİK və “FZ Academy” əməkdaşlığı çərçivəsində magistr hazırlığı ilə yanaşı, ofis proqramları təlimi, xarici dillərdə danışıq dərsləri, brain-ring və digər layihələrin ödənişsiz şəkildə təşkili planlaşdırılıb.

Free courses on preparation for master's degree at BEU
Baku Engineering University (BEU) has started free courses on the preparation for the master's degree.
The classes covering three subjects (logic, informatics, English language) were organized within the framework of the joint cooperation between the Student Trade Union Committee of the university (BEU STUC) and "FZ Academy".
It is planned to continue free of charge the classes, held from October, until the 1st round entrance exam for the master's degree (at the end of February).
Within the framework of the cooperation between BEU STUC and "FZ Academy", it is also envisaged to organize office software training, conversation classes in foreign languages, brain-ring and other projects free of charge.