Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2023/2024-cü tədris ilinin yaz semestrinin imtahan sessiyası başlayıb.
İyulun 4-nə kimi davam edəcək imtahanlarda tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığın və obyektivliyin tam təmin olunması üçün bütün zəruri tədbirlər görülüb.
Tələbələrin fənlər üzrə imtahanqabağı ballarının BMU-nun Elektron Məlumat Sistemi vasitəsilə avtomatik hesablanması məqsədilə əldə olunan bütün qiymətləndirmə məlumatları (dərsə davamiyyət, semestr daxili fəaliyyətlər, sərbəst iş, laboratoriya və kurs işi nəticələri) imtahana qədər sistemə yerləşdirilib.
Cari tədris ilinin qış imtahan sessiyasından etibarən BMU-da tələbələrin mənafeyinə istiqamətlənən yeniliklərdən biri kimi imtahan mövzuları ilə bərabər suallar əvvəlcədən təqdim olunur.
Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət edilməsi, yarana biləcək şikayətlərin dərhal araşdırılması məqsədilə Qərargah və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb və bu barədə tələbələr arasında zəruri məlumatlandırma işləri aparılıb.
İmtahanların mövcud normativ sənədlər əsasında və təlimata uyğun keçirilməsi, sessiya müddətində nizam-intizamın yüksək səviyyədə təşkili universitet rəhbərliyinin diqqət mərkəzində saxlanılacaq.
Nəticələr isə imtahan keçirilən gün fənn müəllimləri tərəfindən Elektron Məlumat Sisteminə yerləşdiriləcək.

The examination session of the spring semester of the 2023/2024 academic year has started at Baku Engineering University (BEU).
All necessary measures have been taken to fully ensure transparency and objectivity in the evaluation of students' knowledge in the exams that will last until July 4.
In order to automatically calculate students' pre-examination scores for subjects through BEU Electronic Information System, all evaluation data (class attendance, intra-semester activities, free work, laboratory and coursework results) were placed in the system before the exam.
Starting from the winter exam session of the current academic year, questions along with exam topics are presented in advance at BEU as one of the innovations aimed at the interests of students.
In order to promptly monitor the course of the session and immediately investigate possible complaints, the Headquarters and Appeals Commission was established, and the necessary information was carried out among the students.
Examinations will be conducted on the basis of existing regulatory documents and in accordance with the instructions, organization of discipline at a high level during the session will be the focus of the university administration.
The results will be placed on the Electronic Information System by subject teachers on the day of the exam.