Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2022/2023-cü tədris ili üzrə bakalavr pilləsinə qəbul olan tələbələr üçün ənənəvi “Oriyentasiya günü” təşkil olunub.
Universitetin Memarlıq və inşaat fakültəsi, İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültələrinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirlərdə erməni təxribatı nəticəsində şəhid olmuş qəhrəman oğullarımızın əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Sonra Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı Afər Əlifov, İqtisadiyyat və İdarəetmə fakültəsinin dekanı Mayis Əzizov, dekan müavinləri və fakültələrin digər əməkdaşları çıxış ediblər.
Tələbələrə universitet həyatı, universitetdaxili zəruri, istiqamətləndirici məlumatlar və prosedurlar izah edilib, eyni zamanda tədris ilində fəaliyyətlərinin düzgün, səmərəli və mümkün qədər effektiv qurulması üçün üçün lazımi informasiyalar verilib. Gənclərin inkişafında tələbə təşkilatlarının mühüm rol oynaması önə çəkilərək, BMU-nun Tələbə Gənclər Təşkilatı, Tələbə Elmi Cəmiyyəti, Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi, həmçinin tələbə klubları, dərnəklərin fəaliyyətindən söz açılıb.
Ayrı-ayrı təqdimatlar zamanı I kurs tələbələrinə BMU-nun elektron sistemləri, o cümlədən Tələbə Məlumat Sistemi (TMS) haqda geniş informasiya çatdırılıb, bu sistemlərin iş prinsipi əyani olaraq nümayiş etdirilib.
Çıxışlarda tələbələrin hüquqları, universitetdaxili nizam-intizam qaydaları da nəzərə çatdırılıb, bu qaydalara ciddi riayət olunması tövsiyə olunub.
Kifayət qədər zəngin məlumat və məsləhətlərin yer aldığı görüşlərin sonunda tələbələrə yeni dərs ilində uğurlar arzulanıb.

Baku Engineering University (BEU) has organized a traditional orientation day for students admitted to the bachelor's degree for the 2022/2023 academic year.
At the events organized by the faculties of Engineering, Economics and Administrative Sciences of the university, the dear memory of our heroic sons who became martyrs as a result of Armenian provocation was commemorated with a minute of silence. Later, Afar Alifov, dean of the Faculty of Architecture and Construction, Mayis Azizov, dean of the Faculty of Economics and Administrative Sciences, deputy deans and other employees of the faculties took the floor.
University life, the necessary, guiding information and procedures within the university were explained to the students, as well as the necessary information for the correct, efficient and possible organization of their activities in the academic year was provided. Emphasizing the important role of student organizations in the development of youth, the activity of BEU Student Youth Organization, Student Scientific Society, Student Trade Union Committee, as well as student clubs and associations was discussed.
During separate presentations, first-year students were given extensive information about BEU electronic systems, including the Student Information System (SIS), and the working principle of these systems was visually demonstrated.
In the speeches, the students' rights and internal university disciplinary rules were also taken into account, and strict compliance with these rules was recommended.
At the end of the meetings, which contained a lot of information and advice, the students were wished success in the new academic year.