BMU-nun rektoru, Elmi Şuranın sədri Yaqub Piriyev Novruz, eləcə də qarşıdan gələn Ramazan bayramları münasibətilə səmimi təbriklərini çatdırıb. Ardınca gündəlikdə dayanan məsələləri açıqlayıb.
Gündəliyə uyğun olaraq “BMU-da təlim-tərbiyə və tələbə gənclər təşkilatları ilə görülən işlərin vəziyyəti”, həmçinin “Müəssisələrlə əlaqələr və karyeranın inkişafı istiqamətində görülən işlərin nəticələri” ilə bağlı hesabatlar dinlənilib. Hər bir hesabat ətrafında ayrıca müzakirələr aparılıb. Hesabatlar Elmi Şura üzvlərinin təklif və rəyləri nəzərə alınmaqla qənaətbəxş sayılıb.
Sonra iclasda “Əcnəbi doktorantların fəlsəfə doktorluğu üzrə dissertasiya mövzusu və elmi rəhbərinin təsdiq edilməsi” və “Antiplagiat sistemi üzrə qaydalar” müzakirə olunub. Hər iki məsələ ilə bağlı müsbət qərar verilib. Eyni zamanda iclasda təşkil olunan səsvermənin nəticələrinə əsasan, 1 əməkdaşın professor, 2 əməkdaşın isə dosent elmi adı almaq üçün sənədlərinin AAK-a göndərilməsi məsələsi haqda qərar qəbul edilib.
Sonda sədr Yaqub Piriyev müzakirə olunan məsələlərlə bağlı struktur rəhbərlərinə bir sıra tapşırıq və tövsiyələr verib.

BEU Rector, Chairman of the Scientific Council Yagub Piriyev conveyed his sincere congratulations on the occasion of Novruz and the upcoming Ramadan holidays. Later, he announced the issues on the agenda.
In accordance with the agenda, reports were heard on the “Status of work done with educational and student youth organizations at BEU”, as well as “Results of work done in the direction of relations with enterprises and career development”. Separate discussions were held around each report. The reports were considered satisfactory, taking into account the proposals and opinions of the members of the Scientific Council.
Afterwards, the meeting discussed “Approval of the dissertation topic and scientific supervisor of foreign doctoral students for the Doctor of Philosophy” and “Rules on the anti-plagiarism system”. A positive decision was made on both issues. Moreover, based on the results of the voting held at the meeting, a decision was made to send the documents of 1 employee for the academic title of professor and 2 employees for the academic title of associate professor to Supreme Attestation Committee.
At the end, Chairman Yagub Piriyev gave a number of instructions and recommendations to the heads of the structures regarding the issues discussed.