BMU-da Dizayn ixtisası üzrə təhsil alan I və lll kurs tələbələrinin yaradıcılıq sərgisi keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Dizayn ixtisası üzrə təhsil alan I və lll kurs tələbələrinin yaradıcılıq sərgisi keçirilib. Sərgidə tələbələrin “Konstruktivləşdirmənin əsasları” fənnindən interyer maketləri, "Bədii konstruksiyalaşdırma" fənnindən isə AutoCAD, 3Ds Max proqramları vasitəsilə hazırladıqları interyer və eksteryer layihə işləri nümayiş olunub.
Memarlıq və dizayn kafedrasının müəllimi Ləman Abdullazadənin rəhbərliyi ilə təşkil olunan sərgidə BMU-nun elmi işlər üzrə prorektoru, dosent Elçin Süleymanov, Memarlıq və inşaat fakültəsinin dekanı, dosent Afər Əlifov iştirak edib.
Adıçəkilən kafedranın müdiri, professor Sabir Orucov yaradıcılıq sərgisinin təşkilindən söz açaraq bildirib ki, əsas məqsəd tələbələrin interyer mühiti ilə tanışlığı, əşyalara və formalara fərqli baxış və yanaşmalarının formalaşdırılmasıdır. Bundan başqa, BMU-da yaradıcı mühitin inkişaf etdirilməsi, tələbələrin ərsəyə gətirdikləri əsərlərin ictimaiyyətə təqdim olunmasına mümkün köməkliyin göstərilməsi də sərginin əsas hədəfləri sırasına daxildir.
Sonra tələbələr sərgi iştirakçılarına və gələn qonaqlara nümayiş etdirdikləri layihə işləri haqda məlumat veriblər.

An art exhibition of the 1st and 3rd years students majoring in Design was held at Baku Engineering University (BEU). In the exhibition, interior models from the subject "Fundamentals of construction" and interior and exterior projects prepared by students from the subject "Artistic construction" using AutoCAD and 3Ds Max programs were demonstrated.
Assoc.prof. Elchin Suleymanov, BEU Vice-Rector for Scientific Affairs, assoc.prof. Afar Alifov, the Dean of the Faculty of Architecture and Construction, attended the exhibition organized under the guidance of Laman Abdullazada, a teacher of the Department of Architecture and Design.
Speaking about the organization of the creative exhibition, the Head of the abovementioned department, Professor Sabir Orujov noted that the main goal was to familiarize students with the interior environment, form different views and approaches to objects and forms. Furthermore, development of the creative environment at BEU, providing possible assistance in presenting the works created by students to the public were among the main goals of the exhibition.
Later, the students informed the participants of the exhibition and the visiting guests about the projects.
At the end of the event, certificates were presented to the students who actively participated in the art exhibition