Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) Müəssisələrlə əlaqələr və karyera mərkəzi, İqtisadiyyat və idarəetmə fakültəsinin birgə təşkilatçılığı ilə tələbələr üçün təlim, həmçinin dünyanın bir sıra nüfuzlu şirkətlərindən müsbət rəy almış “B4B: Biznesdən Biznesə” adlı kitabın təqdimatı keçirilib.
Açılış nitqi ilə çıxış edən fakültənin dekan müavini Zamin Babaşov biznes idarəedilməsinə yeni yanaşma baxımından tədbirin əhəmiyyətini vurğulayıb. Eyni zamanda Stokholm İqtisadiyyat Məktəbinin məzunu, 25 ildən artıq idarəetmə təcrübəsinə malik menecer, sahibkar Abbas Abbasovun təliminin və hazırladığı “B4B: Biznesdən Biznesə” kitabının tədbir iştirakçıları üçün faydalı olacağına əminliyini bildirib.
Sonra təlimçi Abbas Abbasov biznesdə yeni ideyalar, innovativ imkanlar haqqında geniş məlumat verib. O, habelə həmkarı, biznes-məsləhətçi Vladimir Klimovla birgə yazdığı “B4B: Biznesdən Biznesə” kitabında əhatə etdiyi mövzulara geniş toxunaraq dünyada aparıcı şirkətlərin davamlı rəqabət üstünlüyünə necə nail olması yollarını diqqətə çatdırıb. Bildirib ki, təqdim olunan kitabda nüfuzlu qlobal şirkətlərin fenomenal uğuru, tətbiq etdikləri B4B konsepsiyasının sirləri araşdırılıb, onların biznesdə rəqabəti necə bacarmaları ilə bağlı suallara cavab tapılıb.
“NAR” şirkətinin dəstəyi ilə kitabın Azərbaycan dilinə tərcümə olunduğunu vurğulayan A.Abbasov nəşrdən tələbələrin gələcəkdə biznesin idarəedilməsi, strategiyanın qurulması, məhsulun inkişafı, satışı və marketinqi istiqamətində innovativ imkanlar, maraqlı praktiki alətlər əldə edə biləcəyini söyləyib.
Sonda müəllif tərəfindən tədbir iştirakçılarına və BMU kitabxanasına ümumilikdə 60 kitab hədiyyə edilib.

Department on work with enterprises and career and Faculty of Economics and Administrative Sciences have jointly organized a training for students, as well as a presentation of the book “B4B: Business to Business”, which received positive feedback from a number of prestigious companies around the world, at Baku Engineering University.
In his opening speech, Zamin Babashov, the deputy dean of the faculty, emphasized the importance of the event in terms of a new approach to business management. Moreover, he expressed confidence that the training of Abbas Abbasov, a graduate of the Stockholm School of Economics, a manager and entrepreneur with over 25 years of management experience, and his book “B4B: From Business to Business would be useful for the event participants.
Later, the trainer Abbas Abbasov provided extensive information about new ideas and innovative opportunities in business. He also touched upon the topics covered in the book “B4B: From Business to Business” written together with his colleague, business consultant Vladimir Klimov, highlighting the ways in which leading companies in the world achieve sustainable competitive advantage. A.Abbasov noted that the presented book examines the phenomenal success of influential global companies, the secrets of the B4B concept they apply, and answers are found to questions about how they can compete in business.
Emphasizing that the book was translated into Azerbaijani with the support of the “NAR” company, A. Abbasov added that students would be able to obtain innovative opportunities and interesting practical tools from the publication in the future in the direction of business management, strategy building, product development, sales and marketing.