BMU-da “Bir” tələbə-könüllü proqramı ilə bağlı məlumatlandırma sessiyası
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) “Bir Könüllü” Tələbələrin Əməkdaşlığı İctimai Birliyi məlumatlandırma sessiyası keçirilib.
Tədbirdə birliyin əməkdaşı Leyla Zeynalova qurumun yaranma tarixi, əsas məqsədi, əhatə dairəsi barədə ətraflı məlumat verib.
Bildirilib ki, 2015-ci ildə Təhsil Nazirliyi tərəfindən yaradılan "Bir" tələbə-könüllü proqramı ötən dövrdə daha da genişlənib. Könüllülük fəaliyyətini stimullaşdırmaq, tələbələrin dərsdənkənar asudə vaxtlarının dəyərləndirilməsi üçün (6 müxtəlif istiqamətdə: Öyrən, Öyrət, Yaşa, Yaşat, Kəşf Et, Zövq Al) yaradılmış uzunmüddətli proqram cari tədris ilində 26 ali, 18 orta, 10 peşə təhsil müəssisəsini əhatə edib. 27000-dən çox üzvə sahib olan proqram Qarabağ bölgəsində də aktiv fəaliyyətə malikdir. Belə ki, Şuşa və Ağdamda tədbirlərin təşkilinə və yenidən bərpasına dəstək məqsədi ilə 100-ə yaxın tələbə-könüllü cəlb olunub.
Sonra “Bir könüllü” təşkilatının BMU üzrə koordinatorları - İlkin Quluzadə, Bəliqız Nurməmmədova, Nəcibə Əlimirzə çıxış edib. Çıxışlarda  birliyin fəaliyyəti ərzində bir çox yeniliklərə və uğurlara imza atıldığı vurğulanıb.
“Bir könüllü”lərin 10 tələbəsi tədbir çərçivəsində keçirilən yarışmalarda iştirak edib və müxtəlif hədiyyələrlə mükafatlandırılıblar.
Tədbir tələbələri maraqlandıran sualların cavablandırılması və qarşılıqlı əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirə olunması ilə sona yetib.

Baku Engineering University (BEU) has hosted an information session of the "One Volunteer" Student Cooperation Public Union.
Employee of the Union Leyla Zeynalova gave in-depth information about the history of the organization, its main purpose and scope.
It was noted that the "One" Student-Volunteer Program, established by the Ministry of Education in 2015, had expanded with the passage of time. The long-term program to stimulate volunteerism and assess students' extracurricular leisure time activities (6 different directions: Learn, Teach, Live, Keep alive, Discover, Enjoy) covered 26 higher, 18 secondary and 10 vocational education institutions in the current academic year. Furthermore, the program is also actively implemented in the Karabakh region. Thus, for supporting the organization of the events and the reconstruction work in Shusha and Aghdam, about 100 student volunteers were involved.
Later, Ilkin Guluzade, Baligiz Nurmammadova, Najiba Alimirza, the coordinators of "One Volunteer" organization in BEU, took the floor.
10 students of "One Volunteer" participated in the competitions held within the event and were awarded with various prizes.