BMU-da “Battle of minds” adlı müsabiqəyə dair infosessiya keçirilib
Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) Texnoparkı və British American Tobacco (BAT) Azərbaycan nümayəndəliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “Battle of minds” adlı qlobal müsabiqəyə dair infosessiya keçirilib.
Tədbirdə tələbələrə müsabiqədə iştirak prosesi barədə ətraflı məlumat verilib, bacarıqların yarışı məzmunlu bu layihənin yaratdığı imkanlar diqqətə çatdırılıb.
Sessiya zamanı bildirilib ki, müsabiqə tələbə və yeni məzun olub iş həyatına başlayan gənclərin innovativ ideyalarını, strateji düşüncə qabiliyyətlərini və problem həlletmə bacarıqlarını göstərməyə, eyni zamanda öz startaplarını təqdim etməklə sənaye liderləri, potensial işəgötürənlərlə əlaqə qurmaq kimi imkanlar yaradır.
Tədbirdə, həmçinin qalib komandanın öz biznes təşəbbüslərini həyata keçirmək üçün 50 000 funt sterlinq məbləğində investisiya ilə təmin olunacağı da vurğulanıb.
Tələbələrin suallarını cavablandıran BAT nümayəndələri öz innovativ ideyalarına maliyyə dəstəyi əldə etmək istəyən tələbə və məzunları, eləcə də gənc mütəxəssisləri bu müsabiqədə fəal olmağa çağırıb.

BEU hosts info session on "Battle of minds" competition
Baku Engineering University (BEU) Technopark and British American Tobacco (BAT) Azerbaijan representative office have jointly organized an info session on the global competition "Battle of minds".
At the event, students were given detailed information about the process of participating in the competition, and the opportunities created by this project, which is a competition of skills, were brought to their attention.
During the session, it was said that the competition creates opportunities for students and newly graduated young people who have started working life to show their innovative ideas, strategic thinking abilities and problem solving skills, and at the same time to connect with industry leaders and potential employers by presenting their startups.
The event also highlighted that the winning team will be provided with an investment of 50,000 pounds to implement their business ventures.
Answering students' questions, BAT representatives called on students and graduates, as well as young professionals who want to get financial support for their innovative ideas, to be active in this competition.