BMU-da 2022/2023-cü tədris ilinə start verilib
Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) 2022/2023-cü tədris ilinin ənənəvi formada təşkilinə start verilib.
Yeni tədris ilində  ilk dərslər “Qarabağ Azərbaycandır!” mövzusuna həsr olunub.
Məlumat üçün bildirək ki, BMU-nun cari ildə bakalaviatura səviyyəsi üzrə qəbul planı 97.78 faiz təşkil edib. BMU-ya 25 ixtisas üzrə qəbul olan yeni tələbələrin 72 faizi dövlət sifarişi, 28 faizi isə ödənişli əsaslarla təhsil alacaq.
Bu il ixtisas seçimində BMU-ya üstünlük verən yüksək nəticə göstərmiş tələbələrin sayında müsbət tendensiya qeydə alınıb. Belə ki, əvvəlki tədris ili ilə müqayisədə BMU-nun bakalavr pilləsinə qəbul olan tələbələr arasında 600-dən yüksək bal toplayanların sayı 2 dəfədən çox artıb. Eyni zamanda, 500-dən artıq bal toplayanların sayı 70 faizi ötüb. Bununla yanaşı, BMU ilə Cənubi Koreyanın İNHA Universiteti arasında bakalavriat səviyyəsində mühəndislik ixtisasları istiqaməti üzrə həyata keçirilən ikili diplom proqramını seçənlər arasında 600-dən yüksək bal toplayanlar 49 nəfər, 500-dən yüksək bal toplayan isə 51 nəfər təşkil edib.

The traditional organization of the 2022/2023 academic year has started at Baku Engineering University (BEU).
The first lessons in the new academic year was dedicated to the topic "Karabakh is Azerbaijan!".
Of note, admission plan of BEU at the bachelor’s degree in the current year was 97.78 percent. 72 percent of the new students admitted to BEU in 25 majors will study on a state order, and 28 percent will study on a paid basis.
This year, a positive trend was recorded in the number of high-schoring students who preferred BEU. Thus, compared to the previous academic year, the number of students scoring more than 600 among BEU undergraduate students increased twice. Furthermore, the number of those who scored more than 500 points exceeded 70 percent. Moreover, 49 people who scored more than 600 points, and 51 people scoring over 500 points chose the dual degree program between BEU and Inha University of South Korea in engineering.