Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) yeni tədris ilinin başlanması ilə əlaqədar I kurs tələbələri ilə keçirilən tanışlıq görüşləri sentyabrın 13-də davam etdirilib.
Növbəti görüşlər inşaat və memarlıq, informasiya və kompüter texnologiyaları, həmçinin iqtisadiyyat və idarəetmə fakültələrində təşkil olunub. Fakültələrin rəhbərliyi tərəfindən tələbələrə BMU-nun maddi-texniki bazası, strukturu, tədris prosesi, eləcə də tələbələrin asudə vaxtlarının səmərəli təşkili üçün yaradılan şərait, tələbə gənclər təşkilatları və klublar haqqında ətraflı məlumat verilib.
Görüşlərdə universitetdaxili nizam-intizam qaydaları ilə bağlı zəruri informasiyalar və prosedurlar da tələbələrin diqqətinə çatdırılıb. Eyni zamanda onları maraqlandıran məsələlərə aydınlıq gətirilib.

In connection with the beginning of the new academic year at Baku Engineering University (BEU), the familiarization meetings with first-year students were continued on September 13.
The next meetings were organized in the faculties of construction and architecture, information and computer technologies, as well as economics and management. The management of the faculties gave the students detailed information about the BEU material and technical base, structure, teaching process, as well as the conditions created for the efficient organization of students' leisure-time activities, student youth organizations and clubs.
Necessary information and procedures related to university disciplinary rules were also brought to the students' attention during the meetings. At the same time, the issues that interest them have been clarified.