Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) rektoru vəzifəsinə təyin edilən Yaqub Piriyev sentyabrın 14-də müəssisə kollektivinə təqdim olunub.
Tədbirdə iştirak edən elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov Yaqub Piriyevin təhsil sistemindəki səmərəli fəaliyyətini vurğulayıb və göstərilən yüksək etimadı doğruldacağına əminliyini ifadə edib.
BMU-nun yaradılması tarixi və fəaliyyətinə toxunan nazir müavini sözügedən ali təhsil müəssisəsinin ölkəmizin sosial-iqtisadi inkişafında müstəsna rolunun olduğunu deyib. BMU-da yüksəkixtisaslı mühəndis kadrlarının hazırlanması üçün icra olunan ikili diplom proqramı və digər layihələrə diqqət çəkən Firudin Qurbanov yeni rektorun qarşısında duran məqsəd və vəzifələri vurğulayıb.
Sonda rektor Yaqub Piriyev ona göstərilən etimada görə minnətdarlığını bildirib və üzərinə düşən vəzifəni layiqincə yerinə yetirəcəyini söyləyib.

Yagub Piriyev, who was appointed as rector of Baku Engineering University (BEU), was introduced to the staff of the university on September 14.
Paricipating in the event, Deputy Minister of Science and Education Firudin Gurbanov emphasized Yagub Piriyev's effective work in the education system and expressed confidence that he would justify the high trust shown.
Touching on the history and activities of BEU, the deputy minister said that the mentioned higher educational institution had an exceptional role in the socio-economic development of our country. Drawing attention to the dual degree program and other projects implemented for the training of highly qualified engineering personnel at BEU, Firudin Gurbanov emphasized the goals and tasks facing the new rector.
At the end, Rector Yagub Piriyev expressed his gratitude for the trust shown to him and added that he would perform his duties properly.