Bakı Mühəndislik Universitetinin tələbələri COP29 tədbirində
Bakı Mühəndislik Universitetinin, eləcə də Koreya Respublikasının İNHA Universiteti ilə birgə icra olunan ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) tələbələri Azərbaycanda keçirilən BMT-nin İqlim Dəyişikliyi üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyasında (COP29) fəal iştirak edirlər.
Universitetin tələbələri COP29 çərçivəsində keçirilən tədbirlərdə könüllü olaraq texniki xarakterli işlərə dəstək göstərir, xarici qonaqlara müəyyən sahələr üzrə bələdçilik edir, ümumilikdə konfransın işinə töhfələr verirlər.
Vurğulamaq vacibdir ki, bu nüfuzlu tədbir tələbələrə iqlim dəyişikliyi mövzusunda öz biliklərini artırmaq, Azərbaycanın davamlı inkişaf məqsədlərinə çatmaq üçün yürütdüyü siyasəti təbliğ etmək, yaşıl dünya naminə beynəlxalq praktikanı öyrənmək, habelə gələcək peşə həyatlarında əhəmiyyətli təcrübə qazanaraq ekologiya sahəsində güclü peşəkar şəbəkə qurmaq fürsəti qazandırır.

Students of Baku Engineering University at COP29 event
Students of Baku Engineering University, as well as the dual degree program (BEU-INHA DDP) jointly implemented with Inha University of the Republic of Korea, are actively participating in the 29th session of the UN Climate Change Conference (COP29) held in Azerbaijan.
The students of the university voluntarily provide technical support at the COP29 events, guide foreign guests in certain areas, and generally contribute to the work of the conference.
It is important to emphasize that this prestigious event gives students the opportunity to increase their knowledge about climate change, promote Azerbaijan's policies to achieve sustainable development goals, learn international practice for a green world, as well as gain significant experience in their future professional lives and build a strong professional network in the field of ecology.