23 oktyabr 2021-ci il tarixində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) FemTech platformasının təşkilatçılığı ilə “Her Improvement” adlı inkişaf proqramı təşkil olunacaq.
Proqram yeniyetmə qızlarda təşəbbüskarlıq, sahibkarlıq, innovasiya, biznes, startap, netvörkinq mövzularında düşüncə tərzinin aşılanması və biliklərə yiyələnməsi ilə ideyalarının reallaşması üçün təşkil olunan bir illik inkişaf proqramıdır. İlkin mərhələsi isə bir günlük proqramı əhatə edir.
İnkişaf proqramı 12-16 yaşlı qızlar üçün nəzərdə tutulub. Proqramda iştirak etmək üçün linkə daxil olaraq qeydiyyatdan keçmək tələb olunur.
Qeydiyyat üçün son tarix 18 oktyabr 2021-ci ildir. Seçilmiş şəxslər proqramın bütün mərhələlərində iştirak etmə şansı qazanacaq. İştirak ödənişsizdir.
Qeyd edək ki, proqram FemTech platforması çərçicəsində keçirilir. Platforma qadınlara yüksək texnologiya sahəsində karyera qurmağa kömək edir, liderlik, komanda işi, şəxsi inkişaf da daxil olmaqla sahibkarlıq sahəsində çalışan qadınlarla bağlı bir çox məsələni araşdırır.

"Her Improvement" development program for teenagers
On October 23, 2021, a development program called "Her Improvement" will be organized by the FemTech platform at Baku Engineering University (BEU).
The program is a one-year development program for teenage girls to realize their ideas by instilling a mindset and knowledge in entrepreneurship, entrepreneurship, innovation, business, startups, networking. The initial stage covers a one-day program.
The development program is designed for girls aged 12-16. To participate in the program, you need to register by following the link .
The deadline for registration is October 18, 2021. Selected individuals will have the opportunity to participate in all stages of the program. Participation is free.
It should be noted that the program is implemented within the FemTech platform. The platform helps women build high-tech careers and explores many issues related to women in entrepreneurship, including leadership, teamwork, and personal development.