Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “İnnovasiyalar Mərkəzi” tərəfindən həyata keçirilən “Gələcək üçün bacarıqlar” layihəsinin ikinci komponenti olan İnkubasiya proqramına qeydiyyat başlayıb.
“Tusi(2C)” İnkubasiya proqramının əsas məqsədi ölkədə innovasiya fəaliyyətinin davamlılığının təmin olunması, innovativ ideyaların inkişaf etdirilməsi üçün tələbələrin innovasiya və startap üzrə biliklərinin artırılmasıdır.
Ümumilikdə 6 aylıq dövrü əhatə edən proqramda bir sıra təlimlər, xarici və yerli ekspert görüşləri, layihələrin işlənilməsi, sahələr üzrə səfərlərin, müxtəlif “camp”lər və sonda “Pitch Day”-in keçirilməsi planlaşdırılır. Proqramın Bakı Mühəndislik Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti və Azərbaycan Texniki Universitetində keçirilməsi nəzərdə tutulub.
Startap yaratmağa, innovativ yeniliklər etməyə hazır olan, özünə güvənən, gələcəyini bu sahədə görən gənclər proqrama qoşula bilərlər. İdeyası və ya hazır komandası olmayan, lakin innovasiya sahəsində həvəsli və təşəbbüskar olanlar shorturl.at/chAD6 linkinə daxil olaraq proqramdan qeydiyyatdan keçə bilərlər.

To the attention of enterprising young people!
Registration has started for the Incubation Program, the second component of the Skills for the Future project implemented by the Innovation Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The Tusi (2C) Incubation Program aims to ensure the sustainability of innovation activities in the country, to increase students' knowledge of innovation and startups to develop innovative ideas.
The 6-month program includes a series of trainings, foreign and local expert meetings, project development, field trips, various camps and a Pitch Day. The program will be held at Baku Engineering University, Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan State Oil and Industry University and Azerbaijan Technical University.
Young people who are ready to create a startup, innovate, as well as who are confident and see their future in this field can join the program shorturl.at/chAD6 . Those who do not have an idea or a ready team, but are enthusiastic and enterprising in the field of innovation, can register in the program by visiting the link shorturl.at/chAD6 .