“Sosial layihələr” müsabiqəsi davam edir
Heydər Əliyev Fondunun “Regional İnkişaf” İctimai Birliyinin 2019-cu il üzrə elan etdiyi “Sosial layihələr” müsabiqəsi davam edir. Müsabiqənin keçirilməsinin əsas məqsədi vətəndaş cəmiyyətinin inkişafı və təşəbbüskarlıq mühitinin formalaşdırılması üçün cəmiyyətin sosial inkişafına yönəlmiş ideya və təşəbbüslərin irəli sürülməsi, həyata keçirilməsi və ölkəmizin gələcək inkişafındakı müsbət meylləri gücləndirməkdir.
Müsabiqəyə təqdim olunan layihələr cəmiyyət üzvlərinin fiziki, sosial, intellektual və mənəvi inkişafının təmin edilməsinə, həyat və sağlamlığının qorunmasına, elm və təhsilin inkişafına, innovativ ideyaların reallaşdırılmasına və maarifləndirmə işinin təkmilləşdirilməsinə, həmçinin cəmiyyətdə tolerant və inklüziv mühitin qorunmasına dair  təşəbbüsləri əhatə etməlidir.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün Azərbaycan Respublikasında dövlət qeydiyyatına alınmış qeyri-hökumət təşkilatları (ictimai birlik və fondlar), ali təhsil müəssisələri, peşə və orta ixtisas təhsili müəssisələri (kolleclər), elmi-tədqiqat təşkilatları, könüllülər hərəkatları, təhsil müəssisələri daxilində tələbə elmi cəmiyyətləri və tələbə gənclər təşkilatları layihələr təqdim edə bilər.
“Sosial layihələr” müsabiqəsinə layihələrin qəbulu və qeydiyyatı http://musabiqe.riib.az/ elektron sistemi vasitəsi ilə onlayn qaydada aparılır. Müsabiqə barədə riib.az saytından daha ətraflı məlumat əldə etmək mümkündür.

“Social Projects” competition is still in progress
“Social Projects” Competition announced by the Regional Development Public Union of the Heydar Aliyev Foundation for 2019 is still in progress.  The main purpose of the competition is to promote ideas and initiatives aimed at the social development of the society for the development of civil society and formation of the entrepreneurial environment, and to strengthen positive tendencies in the future development of our country.
The projects should cover the initiatives on ensuring the physical, social, intellectual and spiritual development of community members, protecting life and health, developing science and education, implementing innovative ideas and improving public awareness, and maintaining a tolerant and inclusive environment in the community.
Non-governmental organizations (public associations and foundations) registered in the registered in the Republic of Azerbaijan, Higher education institutions, vocational and secondary education institutions (colleges), research organizations, volunteer movements, student scientific societies and student youth organizations within educational institutions can submit their projects to the competition.
Admission and registration of projects for the “Social Projects” contest is conducted online through the electronic system http://musabiqe.riib.az/. More information about the competition is available at riib.az.