Cari ilin 5-9 dekabr tarixlərində Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə "Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022" keçiriləcək. Bakı Ekspo Mərkəzində baş tutacaq festival 10 yarış və 1 sərgi kateqoriyası üzrə təşkil olunacaq.
Ümumi məlumat:
1. Müsabiqəyə bir layihə rəhbəri və üç tələbə olmaqla, dörd nəfərdən ibarət komandalar qatıla bilər. Layihə rəhbərinin eyni kateqoriya üzrə bir neçə komandaya rəhbərlik etməsi mümkündür. Bundan başqa, hər şagird yalnız bir komanda tərkibində istirak edə və yalnız bir kateqoriya üzrə yarışa bilər.
2. Müsabiqəyə 17-22 yaşlı tələbələr qoşula bilərlər.
3. Qeydiyyat (https://saf.steam.edu.az/az/registration/105) 31 oktyabr 2022-ci il tarixinə qədər davam edəcək.
4. Qeydiyyat bitdikdən sonra komandalara seçim mərhələləri haqqında məlumat veriləcək.
5. Müsabiqə haqqında ətraflı məlumat və qaydalar ilə https://saf.steam.edu.az/az saytında tanış ola bilərsiniz.

To the attention of BEU students!
"International STEAM Azerbaijan Festival 2022" will be held with the support of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan on December 5-9 this year. The festival, to be held in the Baku Expo Center, will be organized in 10 competitions and 1 exhibition category.
General information:
1.  Teams, consisting of four people, including one project leader and three students, can participate in the competition. It is possible for the project manager to lead several teams in the same category. Furthermore, each student can participate in only one team and compete in only one category..
2.   Students aged 17-22 can join the competition.
3.   Registration (https://saf.steam.edu.az/az/registration/105) will continue until October 31, 2022.
4.   After registration, the teams will be informed about the selection stages.
5.  It is possible to find detailed information and rules about the competition at https://saf.steam.edu.az/az.