Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Texnopark və İnnovasiya Mərkəzi, “ENACTUS BEU” komandası və BMU Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) tərəfdaşlığı ilə 8 may 2020-ci il tarixində növbəti onlayn “UniTalks” görüşü keçiriləcək.
BMU-nun Texnopark və İnnovasiya Mərkəzinin feysbuk səhifəsində (https://www.facebook.com/beutechnopark/) saat 18:00-da başlayacaq görüşün israilli qonağı startap və akselerasiya eksperti Tal Catran olacaq. İngilis dilində təşkil olunacaq görüşdə o, gənc startapçı və sahibkarlara “Startapların COVİD-19-dan çıxış strategiyası” mövzusunda danışacaq.
Qeyd edək ki, TC Holdings platformasının qurucusu olan Tal Catran bu platforma üzərindən bir çox startapın, proqram təminatı sistemlərinin (software, hardware), həmçinin müxtəlif texnoloji tətbiqlər üzrə xidmət göstərən şirkətlərin idarə edilməsində aktiv iştirak edir. O, biznesin inkişafı, beynəlxalq marketinq, fandreyzinq və idarəetmə sahəsində geniş təcrübəsi olan investor, peşəkar mentor və müxtəlif sahələr üzrə ixtisaslaşmış sahibkardır. T.Catran, həmçinin bir sıra sənaye, eləcə də iqtisadiyyatın ayrı-ayrı aspektləri üzrə yeni fəaliyyətə başlayan startapların (pre-seed and seed) təsisçilərinə böyük motivasiya mənbəyidir.
İsrailli ekspert Azərbaycanda tez-tez böyük başlanğıc tədbirlərində əsasən aparıcı və moderator kimi iştirak edir, həmçinin İ2B və JAA-nın (Junior Achivement Azerbaijan) gənc sahibkarlarına məsləhət verir.

The next UniTalks meeting on "Startups' exit strategy from COVID-19"
The next online UniTalks meeting will be held on May 8, 2020 in partnership with the Technopark and Innovation Center of the Baku Engineering University (BEU), the ENACTUS BEU team and the BEU Student Scientific Society (SSS).
Startup and acceleration expert Tal Catran will be the Israeli guest of the meeting, which will start at 18:00 on the Facebook page of BMU Technopark and Innovation Center  (https://www.facebook.com/beutechnopark/. During the meeting, which will be held in English, he will speak to young startups and entrepreneurs on "Startups' exit strategy from COVID-19."
Tal Catran, the founder of the TC Holdings platform, is actively involved in the management of many startups, software systems (hardware, software), as well as companies providing services on various technological applications. He is an investor, professional mentor and entrepreneur with extensive experience in business development, international marketing, fundraising and management. T.Catran is also a great source of motivation for the founders of start-ups (pre-seed and seed) in a number of industries, as well as in various aspects of the economy.
The Israeli expert often participates in large start-up events in Azerbaijan, mainly as a presenter and moderator, as well as advises young entrepreneurs of I2B and JAA (Junior Achivement Azerbaijan).