Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Distant Təhsil və Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə “Tədqiqat və innovasiya akademiyası” layihəsinə start verilir.
Layihə çərçivəsində 29 iyun 2021-ci il tarixindən etibarən başlayacaq “Sosial elmlərdə tədqiqatçılıq” başlığı altında keçiriləcək ilk proqram BMU-nun Dünya iqtisadiyyatı kafedrasının dəstəyi ilə universitet daxilində gənc tədqiqatçılar üçün nəzərdə tutulub.
Proqram 29 iyun 2021-ci il tarixindən etibarən başlayacaq, 6 ay müddətində həftədə bir dəfə 1.5 saat olacaq. Təlimdə iştirak etmək istəyən namizədlər dtkt@beu.edu.az ünvanına 26 iyun tarixinə kimi müraciət etməlidirlər. Müraciət edən namizədlərdən ingilis dili və yazı bacarığı tələb olunur.
Təlimdə ilk müraciət edən 20 nəfər iştirak edəcək.
Qeyd edək ki, ilk proqramın rəhbəri BMU-nun Dünya iqtisadiyyatı kafedrasının müdiri, bir sıra nüfuzlu elmi-jurnalların redaksiya heyətinin üzvü, i.ü.f.d. Şəhriyar Muxtarovdur.

Participation in the training "Research in the social sciences"
Baku Engineering University (BEU) Center for Distance Education and Quality Assurance is launching the “Research and Innovation Academy” project.
The first program under the project "Research in the Social Sciences", which will begin on June 29, 2021, is designed for young researchers within the university with the support of the Department of World Economy of BEU.
The program will start on June 29, 2021 and will last 1.5 hours once a week for 6 months. Candidates wishing to participate in the training should apply to [email protected] by June 26. Applicants are required to have English language and writing skills.
The first 20 applicants will take part in the training.
It should be noted that the head of the first program is the head of the Department of World Economy of BEU, a member of the editorial board of a number of prestigious scientific journals, PhD. in Eonomics Shahriyar Mukhtarov.