Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının və Bank Tədris Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə ali təhsil müəssisələrinin əməkdaşları üçün “Rəqəmsal ödənişlərin üstünlükləri” mövzusunda təlim keçirilir. Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) müəllim və əməkdaşları üçün bu təlim 25 dekabr saat 14:30-da təşkil olunacaq.
Onlayn təlimdə iştirak etmək üçün https://forms.gle/GVWw4ne145TEWBar7 linkinə daxil olaraq qeydiyyatdan keçmək tələb olunur.
Qeyd edək ki, təlimlər “2018–2020-ci illərdə Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal ödənişlərin genişləndirilməsi üzrə Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamının icrası məqsədilə Mərkəzi Bank tərəfindən ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrində keçirilir.

Training on "Benefits of digital payments" to be held
The Central Bank of the Republic of Azerbaijan and the Bank Training Center are organizing a training on "Advantages of Digital Payments" for employees of higher education institutions. This training for teachers and staff of Baku Engineering University (BEU) will be held on December 25 at 14:30.
To participate in the online training, you need to register by following the link https://forms.gle/GVWw4ne145TEWBar7 .
It should be noted that the trainings are held by the Central Bank in higher and secondary special education institutions in order to implement the Order of the President of the Republic of Azerbaijan on the approval of the "State Program for the expansion of digital payments in the Republic of Azerbaijan in 2018-2020".