Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi Rumıniyanın Timişoara Politexnik Universiteti professor-müəllim heyəti üçün bir həftəlik mübadilə müsabiqəsi elan edir. Müsabiqə 2022/2023-cü tədris ili üçün nəzərdə tutulub.
Müsabiqəyə Mühəndislik, Memarlıq və inşaat fakultələrinin professor-müəllim heyəti müraciət edə bilər (http://www.upt.ro/Universitatea-Politehnica-Timisoara_en.html). Mübadilədə bir nəfərin iştirakı planlaşdırılır.
Sənədlərin qəbulunun son tarixi 30.10.2022-ci ildir.
Müsabiqəyə təqdim olunan namizədlər aşağıdakı seçim tələblərinə uyğun müəyyənləşdiriləcək:
- BMU-nun tam ştatda çalışan müəllimi olması;
- BMU-da ingilis dilində tədris etməsi;
- tərcümeyi-hal (CV);
- gedəcəyi universitetdə nəzərdə tutulan tədris proqramının məzmunu (Content of the teaching programme);
- motivasiya məktubu;
- nəşrlərin siyahısı.
Qeyd: Tələb olunan sənədlərin ingilis dilində hazırlanıb nalakbarova@beu.edu.az email ünvanına göndərilməsi xahiş olunur.
Əlavə sual yaranarsa, Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərovaya müraciət etmək mümkündür (email: nalakbarova@beu.edu.az).

To the attention of academic staff!
Politehnica University of Timișoara of Romania, with which Baku Engineering University (BEU) cooperates within the Erasmus+ KA1 exchange program, announces a one-week exchange competition for faculty members. The competition is intended for the 2022/2023 academic year.
Academic staff of the Faculty of Engineering, Architecture and Construction can apply for the competition (http://www.upt.ro/Universitatea-Politehnica-Timisoara_en.html)One person is planned to participate in the exchange.
The deadline for receiving documents is 30.10.2022-ci ildir.
Candidates submitted to the competition will be determined according to the following selection requirements:
ü  Being a full-time teacher at BEU;
ü  teaching in English at BMU;
ü  CV;
ü Content of  the teaching programme;
ü  motivation letter;
ü  list of publications.
Note: The required documents should be prepared in English and sent to the email address nalakbarova@beu.edu.az.
For additional questions, it is possible to contact Narmin Alakbarova, an employee of the Department of International Relations and Project Management (email: nalakbarova@beu.edu.az).