Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu, Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və “2019-2023 Dövlət Proqramı”nın birgə təşkilatçılığı ilə ölkədə mühəndislik ixtisaslarının təbliği məqsədilə təşkil olunan vebinarlar davam edir.
Növbəti vebinar 23 iyul 2021-ci il tarixində saat 19:00-da “Azərbaycanda inşaat mühəndisliyinin perspektivləri: inşaat mühəndisliyi məzunları üçün karyera seçimləri” mövzusunda keçiriləcək. Vebinar BMU-nun rəsmi feysbuk səhifəsi (https://www.facebook.com/beu.edu.az) üzərindən canlı yayımlanacaq.
Vebinarın keçirilməsində əsas məqsəd İnşaat mühəndisliyi ixtisasının gələcək perspektivlərinin müzakirəsi, Azərbaycanda sözügedən ixtisasın inkişafı, habelə “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində BMU ilə Koreya Respublikasının İnha Universiteti tərəfindən ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində İnşaat mühəndisliyi ixtisası üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramına qəbul barədə ətraflı məlumatın verilməsidir. Vebinar ikili diplom proqramı çərçivəsində İnşaat mühəndisliyi ixtisasının təşviqatı üçün nəzərdə tutulub.
Tədbirdə spiker qismində “Mott MacDonald” şirkətində inşaat mühəndisi kimi çalışan Arzu İmanlı çıxış edəcək. “2007-2015 Dövlət Proqramı”nın məzunu olan A.İmanlı 2018-ci ildə “University College London”un İnşaat mühəndisliyi fakültəsinin bakalavriat dərəcəsini bitirib. Daha sonra eyni fakültədə magistratura təhsili alıb.
2017 və 2018-ci illərdə “Skanska” tikinti şirkətində 3 aylıq yay təcrübəsi keçib. Bu şirkətdəki yüksək nailiyyətlərinə görə “İlin təcrübəçisi” seçilib və təqaüd qazanıb. 2019-cu ildə magistratura təhsilini bitirdikdən sonra “Mott MacDonald” tikinti şirkətində inşaat mühəndisi kimi karyerasına davam edib. Hal-hazırda şirkətin ən böyük 3 layihəsində əsas infrastruktur mühəndisi kimi çalışır.

Webinars organized by the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan, Baku Engineering University (BEU) and the "2019-2023 State Program" to promote engineering specialties in the country continue.
The next webinar will be held on July 23, 2021 at 19:00 on "Perspectives of civil engineering in Azerbaijan: career options for graduates of civil engineering." The webinar will be broadcast live on BEU's official Facebook page (https://www.facebook.com/beu.edu.az) .
The main purpose of the webinar was to discuss the future prospects of the specialty of Civil Engineering, the development of this specialty in Azerbaijan, the admission to the international dual degree program in Civil Engineering at the undergraduate level of higher education by BEU and Inha University of the Republic of Korea within the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023". The webinar is designed to promote Civil Engineering as part of a dual degree program.
Arzu Imanli, a civil engineer at Mott MacDonald, will speak at the event. A graduate of the “2007-2015 State Program” A.Imanli graduated from University College London in 2018 with a bachelor's degree in Civil Engineering. Later she received a master's degree from the same faculty.
In 2017 and 2018, she underwent a 3-month summer internship at Skanska Construction Company. Arzu Imanli was named "Intern of the Year" for his high achievements in this company and received a scholarship. After completing her master's degree in 2019, A.Imanli continued her career as a civil engineer at a construction company Mott MacDonald. She is currently working as a key infrastructure engineer on the company's three largest projects.