Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi İtaliyanın Sapienza Universiteti 2021/2022-ci tədris ilinin qış semestri üçün (fevral 2022 – iyul 2022 tarixlərində) müsabiqə elan edir.
Tələbələr sözügedən universitetdə bir semestrlik təhsil almaq imkanı əldə edəcəklər. Müsabiqədə bakalavr, magistratura və doktorantura tələbələri iştirak edə bilər.
Erasmus+ KA1 mübadilə proqramında iştirak etmək istəyənlər ilk seçim mərhələsində tələb olunan sənədləri onlayn formada aşağıdakı təqdim olunan link vasitəsilə göndərməlidirlər:
· Transkript (ümumi ortalama 85+);
· Beynəlxalq dil sertifikatı (ingilis dilində tədris alanlara şamil edilmir);
· Motivasiya məktubu;
· Tövsiyə məktubu;
· Tərcümeyi-hal (CV);
· Akademik heyət tərəfindən təsdiq məktubu (doktorantura tələbələrinə şamil edilir);
· Ətraflı tədqiqat haqqında məlumat (doktorantura tələbələrinə şamil edilir).
Qeyd: Müraciət etməzdən əvvəl mütləq dərslərin uyğunluğuna baxmağınız xahiş olunur. Tələb olunan sənədlər ingilis dilində hazırlanıb təqdim olunmalıdır.
Bakalavr və magistratura tələbələri üçün ingilis dilində tədris olunan dərslər təqdim olunan linkdə qeyd olunub: https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
Doktorantura tələbələri ingilis dilində proqramla təqdim olunan linkdən tanış ola bilərlər: https://www.uniroma1.it/en/pagina/list-phd-programmes
Tələb olunan sənədləri 05.10.2021-ci il tarixinə kimi təqdim olunan qeydiyyat (https://forms.gle/PXU2uQ5jVh7Pbhea7 ) linkinə daxil olaraq yükləməyiniz xahiş olunur.
Əlavə sual yaranarsa Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərovaya müraciət edə bilərsiniz (e-mail: nalakbarova@beu.edu.az ).

Sapienza University of Italy announces competition for students
Sapienza University, with which Baku Engineering University (BEU) cooperates within the Erasmus + KA1 exchange program, announces a competition for the winter semester of the 2021/2022 academic year (February 2022 - July 2022).
Students will have the opportunity to study at the university for one semester. The competition is open to bachelor's, master's and doctoral students.
Those wishing to participate in the Erasmus + KA1 exchange program must submit the documents required for the first selection stage online via the following link:
·  Transcript (total average 85+);
·  International language certificate (does not apply to those studying in English);
·  Motivation letter;
·  Letter of recommendation;
·  Biography (CV);
·  Letter of approval from the academic staff (applies to doctoral students);
·  Information on detailed research (applies to doctoral students).
Note: Please check the appropriateness of the lessons before applying. Required documents must be prepared and submitted in English.
Lessons taught in English for undergraduate and graduate students are listed at: https://corsidilaurea.uniroma1.it/en
Doctoral students can get acquainted with the program in English at the link provided: https://www.uniroma1.it/en/pagina/list-phd-programmes
Please download the required documents by following the registration link (https://forms.gle/PXU2uQ5jVh7Pbhea7 submitted by 05.10.2021.
If you have additional questions, you can contact Narmin Alakbarova, an employee of the International Relations and Project Management Department (e-mail: [email protected] ).