Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Dünya iqtisadiyyatı kafedrasının təşkilatçılığı ilə “İşğaldan azad olunmuş ərazilərin davamlı inkişafının perspektivləri” mövzusunda onlayn konfrans keçiriləcək.
Konfrans BMU-nun Dünya iqtisadiyyatı kafedrasının müdiri, i.ü.f.d., dosent Şəhriyar Muxtarov moderatorluğu ilə baş tutacaq. Tədbirin məruzəçiləri sıırasında Şimali Dakota Universitetinin maliyyə professoru Fariz Hüseynov, Kornel Universitetinin Siyasi elmlər departamentinin dosenti, i.ü.f.d. Ceyhun Mahmudlu, Auburn Universitetinin dosenti Dr. Samir Hüseynov, BMU-nun Dünya iqtisadiyyatı kafedrasının dosenti, i.ü.f.d. Həzi Eynalov və UNEC Empirik Tədqiqatlar Mərkəzinin rəhbəri, i.ü.f.d. Xətai Alıyev yer alacaq.
17 noyabr 2020-ci il tarixində, saat 09:00-da Zoom platforması üzərindən təşkil olunacaq konfransa aşağıdakı link və ya kod vasitəsilə qoşulmaq mümkündür:

Online conference on “Perspectives of sustainable development of territories liberated from occupation"
12 Nov 2020
An online conference on “Perspectives of sustainable development of territories liberated from occupation" will be organized by World Economy Department at Baku Engineering University (BEU).
The conference will be moderated by PhD. in Economics, Associate Professor Shahriyar Mukhtarov, Head of World Economy Department at BEU. Professor of Finance of the University of North Dakota Fariz Huseynov, Associate Professor of Political Science Department at Cornell University, PhD. In Economics Ceyhun Mahmudlu, Associate Professor of Auburn University Dr. Samir Huseynov, Associate Professor of World Economy Department at BEU, PhD. in Economics Hazi Eynalov and the head of the UNEC Center for Empirical Studies, PhD. in Economics Khatai Aliyev will be among the speakers.
The conference, which will be held on November 17, 2020, at 9 AM on the Zoom platform, can be joined via the following link or code: