Azərbaycan Respublikasının Təhsil İnstitutu, Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və “2019-2023 Dövlət Proqramı”nın birgə təşkilatçılığı ilə ölkədə mühəndislik ixtisaslarının təbliği məqsədilə vebinarlara start verir. İlk vebinar 21 iyun 2021-ci il tarixində saat 16:00-da “Elektrik mühəndisliyinin gələcək perspektivləri” mövzusunda keçiriləcək.
Vebinarın keçirilməsində əsas məqsəd elektrik mühəndisliyi ixtisasının gələcək perspektivlərinin müzakirəsi, Azərbaycanda sözügedən ixtisasın inkişafı, habelə “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində BMU ilə Koreya Respublikasının İnha Universiteti tərəfindən ali təhsilin bakalavriat səviyyəsində “Elektrik mühəndisliyi” ixtisası üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramına qəbul barədə ətraflı məlumatın verilməsidir. Vebinar ikili diplom proqramı çərçivəsində elektrik mühəndisliyi ixtisasının təşviqatı üçün nəzərdə tutulub.
Vebinarda spiker qismində Fuad Soltanov çıxış edəcək. O, bakalavr təhsilini Türkiyənin Dokuz Eylül Universitetinin Elektrik və elektronika mühəndisliyi fakültəsində, magistr dərəcəsini isə İngiltərənin Bath Universitetində alıb. Neft-qaz sənayesində dəniz qurğuları və quru qurğularındakı elektrik sistemləri və avadanlıqları üzrə mühəndis elektrik kimi 11 il, əməliyyat risklərinin auditoru vəzifəsində isə 4 il təcrübəsi var.
Azərbaycan dilində keçiriləcək tədbirdə iştirak üçün məhdud sayda yer mövcuddur. İştirak etmək üçün 19 iyun 2021-ci il tarixinədək aşağıdakı linkdə qeydiyyatdan keçməyiniz xahiş olunur:

A webinar on "Future Perspectives of Electrical Engineering" to be held
The Institute of Education of the Republic of Azerbaijan, Baku Engineering University (BMU) and the State Program "2019-2023" jointly organize webinars to promote engineering specialties in the country. The first webinar will be held on June 21, 2021 at 16:00 on "Future Perspectives of Electrical Engineering".
The main purpose of the webinar was to discuss the future prospects of electrical engineering, the development of this specialty in Azerbaijan, the admission to the international dual degree program in Electrical Engineering at the undergraduate level of higher education by BEU and Inha University of the Republic of Korea within the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019 -2023 ". The webinar is designed to promote electrical engineering as part of a dual degree program.
Fuad Soltanov will speak at the webinar. He received his bachelor's degree at Dokuz Eylul University, Turkey, in the Faculty of Electrical and Electronics Engineering, and his master's degree at the University of Bath, England. He has 11 years of experience in the oil and gas industry as an electrical engineer for onshore and offshore electrical systems and equipment, and 4 years as an operational risk auditor.
There are a limited number of places to participate in the event, which will be held in the Azerbaijani language. To participate, please register by June 19, 2021 at the following link: