Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi Portuqaliyanın Bragança Politexnik İnstitutu 2021/2022-ci tədris ilinin qış semestri üçün müsabiqə elan edir.
Tələbələr sözügedən universitetdə bir semestrlik təhsil almaq imkanı əldə edə bilərlər. Müsabiqədə magistratura dərəcəsinin Mühəndislik, Memarlıq və inşaat fakültələrinin tələbələri iştirak edə bilər.
İlk seçim mərhələsi Erasmus+ KA1 mübadilə proqramında iştirak etmək istəyənlər tələb olunan sənədləri onlayn formada aşağıdakı təqdim olunan link vasitəsilə göndərməlidirlər:
1. Transkript (ümumi ortalama 85+);
2. Tədris planı;
3. Beynəlxalq dil sertifikatı (ingilis dilində tədris alanlara şamil edilmir);
4. Motivasiya məktubu;
5. Tövsiyə məktubu;
6. Tərcümeyi-hal (CV).
Qeyd: Müraciət etməzdən əvvəl mütləq dərslərin uyğunluğuna baxmağınız xahiş olunur. Tələb olunan sənədlər ingilis dilində hazırlanıb təqdim olunmalıdır.
Sənədləri 12.11.2021-ci il tarixinə kimi qeydiyyat (https://forms.gle/
Əlavə sual yaranarsa, BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərovaya müraciət edə bilərsiniz (email:nalakbarova@beu.edu.az ).

Polytechnic Institute of Bragança announces competition for the winter semester
The Polytechnic Institute of Bragança, with which Baku Engineering University (BEU) cooperates within the Erasmus + KA1 exchange program, announces a competition for the winter semester of the 2021/2022 academic year.
Students can study for one semester at the university. Master's degree students in Engineering, Architecture and Construction can participate in the competition.
Those wishing to participate in the Erasmus + KA1 exchange program must submit the required documents online via the following link:
1. Transcript (total average 85+);
2. Curriculum;
3. International language certificate (does not apply to those studying in English);
4. Motivation letter;
5. Letter of recommendation;
6. Biography (CV).
Note: Please check the appropriateness of the lessons before applying. Required documents must be prepared and submitted in English.
Please download the documents by 12.11.2021 by following the registration link (https://forms.gle/5irwRrrhx7DmYujB8) .
If you have additional questions, you can contact Narmin Alakbarova, an employee of the International Relations and Project Management Department of BEU (email: nalakbarova@beu.edu.az).