Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) magistratura səviyyəsinə qəbul olunan namizədlər iyulun 15-dən 26-dək https://portal.edu.az/ platformasından qeydiyyatdan keçərək, tələb olunan sənədləri sistemə yüklədikdən sonra aşağıda göstərilən sənədləri Universitetə təqdim etməklə müqavilə bağlamalıdırlar:
1. Diplomun notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti (bakalavr təhsilini əvvəlki illərdə bitirənlər) – 1 nüsxə;
2. Cari ilin məzunları tərəfindən universiteti bitirdikləri haqqında arayış – 1 nüsxə;
3. Şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti – 3 nüsxə;
4. 3x4 ölçüdə rəngli fotoşəkil - 4 ədəd;
5. Hərbi biletin və hərbi xidmətdə olmayanlar üçün çağırış vəsiqəsinin (ağ bilet) surəti (bütün səhifələrin surətini çıxarmaqla) – 1 nüsxə;
6. Ödəniş qəbzinin (ödənişli əsaslarla təhsil alanlar üçün) surəti – 1 nüsxə;
7. Müqavilə BMU-nun Magistratura və doktorantura şöbəsində rəsmiləşdirilir;
İmtiyazlı (təhsil haqları dövlət vəsaiti hesabına ödəniləcək) bakalavrlar tərəfindən əlavə olaraq tələb olunan sənədlər:
1. Məcburi köçkünlər.
- Bakalavrın şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
- Bakalavrın məcburi köçkün vəsiqəsinin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti (2022-ci ilin möhürü ilə);
2. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyünün, müstəqilliyinin və Konstitusiya quruluşunun müdafiəsi zamanı əlil olmuş və Azərbaycan Respublikasının azadlığı, suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olan, hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşən və məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilən vətəndaşların uşaqları.
- Valideynin Azərbaycan Respublikasının azadlığı, suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olmasını, əlil olmasını, hərbi əməliyyatla əlaqədar itkin düşməsini və məhkəmə tərəfindən ölmüş elan edilməsini təsdiq edən sənədin (elektron sistemdən çıxarış) notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti və əlilliyi olan valideynin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
- Bakalavrın doğum haqqında şəhadətnaməsinin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti.
3. Şəhid ailəsi statusunu almış ailənin üzvləri.
- Ailə üzvünün şəhid olmasını təsdiq edən sənədin (ölüm haqqında şəhadətnamə) notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti;
- Bakalavrın doğum haqqında şəhadətnaməsinin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti;
- Bakalavrın şəhid ailəsi üzvü olduğunu təsdiq edən vəsiqənin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti.
Qeyd: "Şəhid adının əbədiləşdirilməsi və şəhid ailələrinə edilən güzəştlər haqqında" AR qanununun 1-ci maddəsinə əsasən, şəhid ailəsinin üzvləri hesab edilən şəxslər bunlardır:
Peşə təhsili, orta ixtisas təhsili,ali təhsil müəssisələrində və müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi elmi təşkilatın magistratura səviyyəsində təhsil alanlar (Ər-arvad, valideyn, övladları, qardaşlar və bacılar) isə həmin təhsil müəssisələrini və elmi təşkilatın magistratura səviyyəsini bitirənədək (ən çoxu 23 yaşına çatanadək);
4. “Valideynlərini itirmiş və valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqların sosial müdafiəsi haqqında” 22 iyun 1999-cu il tarixli Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən, hər iki valideyni vəfat etmiş, hər iki valideynin himayəsindən məhrum olmuş və ya bir valideyni vəfat etmiş, digər valideyni isə I və ya II dərəcə əlil olan 23 yaşınadək şəxslər.
- Valideynlərinin vəfat etdiyini təsdiq edən sənədin notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti;
- Valideynlərdən birinin vəfat etdiyini təsdiq edən sənədin, digər valideynin isə I yaxud II dərəcə əlil olduğunu təsdiq edən sənədin (elektron sistemdən çıxarış) notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti;
- Valideynin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
5. I və II dərəcə əlilliyi olan şəxslər.
- Bakalavrın əlilliyini təsdiq edən sənədin (elektron sistemdən çıxarış) notarial qaydada təsdiq edilmiş surəti.

To the attention of students admitted to BEU master’s degree
Candidates admitted to the master's level of Baku Engineering University (BEU) must register on the platform https://portal.edu.az/ from July 15 to 25 and after uploading the required documents to the system, submit the following documents to the University and sign a contract:
1.  Notarized copy of the diploma (those who completed bachelor's studies in previous years) - 1 copy;
2.  Certificate of graduation from the university by graduates of the current year - 1 copy;
3.  Copy of the identity card - 3 copies;
4.  3x4 color photo - 4;
5.  Copy of military ticket and military registration card (white ticket) for those not in military service (by copying all pages) – 1 copy;
6.  Copy of the payment receipt (for those studying on a paid basis) - 1 copy;
7.  The contract is formalized by BEU Graduate Studies and Doctoral Department;
Additional documents required for privileged (tuition fees will be paid from state funds) undergraduates:
1.  IDPs.
-  Copy of bachelor's ID card;
-  Notarized copy of the bachelor's IDP certificate (with the stamp of 2022);
2.  Children of the people who were martyred for the sake of the protection of the territorial integrity, independence and constitution of the Republic of Azerbaijan, were missing due to military operations, about whose death the court issued a document and who are disabled.
-  Notarized copy of certificate (extract from the electronic system) of the parent who was martyred for the sake of the protection of the territoriazeral integrity, independence and constitution of the Republic of Azerbaijan, was missing due to military operations, about whose death the court issued a document and copy of ID card of the parent who is disabled;
-  Notarized copy of the bachelor's birth certificate.
3.  Members of the family that received the status of Martyr's family.
-  Notarized copy of death certificate of family member;
-  Notarized copy of bachelor's birth certificate;
-  Notarized copy of the certificate confirming that the bachelor is a member of the martyr's family.
Note: According to Article 1 of the AR Law “On perpetuation of martyrs' name and concessions to the families of martyrs”, the persons considered to be members of the martyr's family are:
Those studying at the master’s degree in vocational education, secondary education, in higher education institutions, and the scientific organization determined by the relevant executive authority (spouses, parents, children, brothers and sisters) until they graduate from those educational institutions and the magistracy level of the scientific organization (up to the age of 23) ;
4. According to the Law of the Republic of Azerbaijan dated June 22, 1999 "On social protection of children who have lost parents and are deprived of parental care", persons under 23 years of age whose both parents passed away, or one parent of whom passed away, or whose other parent is disabled to first and second degree.
-  Notarized copy of death certificate of the parents;
-  Notarized copy of death certificate of one of the parents and I and II degrees disability certificate of the other parent (extract from the electronic system);