Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı və bir sıra bank-maliyyə qurumları tərəfindən həyata keçirilən “Maliyyə savadlılığı” silsilə tədbirləri çərçivəsində 25 yanvar-2 aprel 2021-ci il tarixlərində tələbələr üçün “Maliyyə savadlılığı: Peşəkar karyeraya aparan yol” adlı təlim proqramı həyata keçiriləcək. Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) maliyyə-iqtisadiyyat sahəsində təhsil alan IV kurs və magistr tələbələri bu proqramda iştirak edə bilər.
Təlim proqramı 2 mərhələdən ibarətdir. 25 yanvar-26 fevral tarixlərində Mərkəzi Bank tərəfindən hazırlanmış onlayn kursları uğurla başa vurub sertifikat əldə etmiş tələbələr ikinci mərhələdə iştirak etmək hüququ əldə edəcəklər. İkinci mərhələdə isə tələbələr Mərkəzi Bankın bank-maliyyə qurumları ilə birgə təşkil etdiyi seminarlarda iştirak etmək imkanı qazanacaqlar.
Maraqlanan şəxslər qeydiyyat üçün CV-lərini 18 yanvar 2021-ci il tarixinədək maliyya_savadliligi@cbar.az ünvanına göndərməlidirlər. Əlavə suallar yarandığı halda +994 12 4935058 (daxili 767) nömrəsi ilə əlaqə saxlamaq (bazar ertəsi və çərşənbə günləri, saat 10:00-dan 17:00-dək) mümkündür.
Qeyd: Təlimlərin virtual və ya fiziki keçirilməsi həmin tarixlərdəki şəraitə uyğun olaraq müəyyən ediləcək.

Opportunity to participate in training program for BEU students
As part of a series of "Financial Literacy" events implemented by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan and a number of banking and financial institutions, a training program "Financial Literacy: The Path to a Professional Career" will be implemented for students from January 25 to April 2, 2021. Fourth-year undergraduate students and master's students studying finance and economics at Baku Engineering University (BEU) can participate in this program.
The training program consists of 2 stages. Students who successfully complete the online courses developed by the Central Bank from January 25 to February 26 and receive a certificate will be eligible to participate in the second stage. In the second stage, students will have the opportunity to participate in seminars organized by the Central Bank in cooperation with banking and financial institutions.
Interested persons should send their CVs to maliyya_savadliligi@cbar.az by January 18, 2021 for registration. If you have additional questions, please call +994 12 4935058 (internal 767) (Mondays and Wednesdays, from 10:00 to 17:00).