Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) bakalavr pilləsinə qəbul olmuş və sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan I kurs tələbələri oktyabrın 7-si tarixinədək Təhsil Nazirliyinin https://e-telebe.edu.az elektron portalına müraciət edib qeydiyyatdan keçməlidirlər.
I kurs tələbələrinin bu portaldan qeydiyyatı prosesində onların sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olub-olmaması avtomatik qaydada müəyyən ediləcək. Nəticədə həmin tələbələrin 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri (yarımili) üçün təhsil haqqı xərclərinin ödənilməsi ilə bağlı informasiya sisteminə təkrar müraciət etmələrinə ehtiyac qalmayacaq.
Nəzərə çatdıraq ki, 2019/2020-ci tədris ilinin yaz semestri üçün təhsil haqqı xərcləri dövlət tərəfindən ödənilməsi həyata keçirilən yuxarı kurs tələbələrinin yenidən https://e-telebe.edu.az elektron portalına müraciət etmələri tələb olunmur. Həmin tələbələrin sistemdəki müraciətləri növbəti tədris ilinin payız semestri (yarımili) üçün əsas götürüləcək və onların sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olması statusu informasiya sistemi tərəfindən avtomatik rejimdə müəyyən ediləcək.
Sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olmasına baxmayaraq ilin birinci yarısında sistemə müraciət etməyən və ya bu statusu yeni əldə edən tələbələr 2020/2021-ci tədris ilinin payız semestri (yarımili) üçün təhsil haqqı xərclərinin dövlət tərəfindən ödənilməsi ilə bağlı https://e-telebe.edu.az elektron portalına oktyabrın 7-dən 20-dək müraciət etməlidirlər.
Qeyd edək ki, Nazirlər Kabinetinin “Sosial baxımdan həssas əhali qrupuna aid edilən ailələrin üzvü olan tələbələrin təhsil haqqı xərclərinin ödənilməsi barədə” qərarı ilə aşağıdakı link vasitəsilə tanış olmaq mümkündür:

TO THE ATTENTION of BEU students belonging to socially vulnerable groups!
First-year students who have been admitted to the bachelor's degree of Baku Engineering University (BEU) and are members of families belonging to socially vulnerable groups must apply to the electronic portal of the Ministry of Education https://e-telebe.edu.az and register by October 7.
In the process of registering first-year students on this portal, it will be automatically determined whether they are members of families belonging to socially vulnerable groups. As a result, these students will not need to re-apply to the information system for the payment of tuition fees for the fall semester (semester) of the 2020/2021 academic year.
It should be noted that for the spring semester of the 2019/2020 academic year, senior students whose tuituion fees are paid by the state are not required to re-apply to the electronic portal https://e-telebe.edu.az . The applications of these students in the system will be taken as a basis for the autumn semester (semester) of the next academic year, and their status as members of families belonging to socially vulnerable groups will be determined automatically by the information system.
Students who do not apply to the system in the first half of the year or are new to this status, despite being members of families belonging to socially vulnerable, must apply to the electronic portal https://e-telebe.edu.az from October 7 to 20 for the tuituion fees for the autumn semester (semester) of the 2020/2021 academic year being paid by the state.
It should be noted that the decision of the Cabinet of Ministers "On the payment of tuition fees for students who are members of families belonging to socially vulnerable groups" can be found at the following link: