Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi İtaliyanın Sapienza Universiteti professor-müəllim heyəti üçün bir həftəlik mübadilə müsabiqəsi elan edir.
Müsabiqə 2021/2022-ci tədris ili üçün nəzərdə tutulub. BMU-nun akademik heyəti sözügedən universitetin (https://www.uniroma1.it/en/pagina/faculties) istənilən fakültəsinə müraciət edə bilər.
Sənəd qəbulu üçün son tarix 05.10.2021-ci ildir.
Müsabiqəyə təqdim olunan namizədlər aşağıdakı seçim tələblərinə uyğun müəyyən olunacaq:
· BMU-nun tam ştatda çalışan müəllimi olması;
· BMU-da ingilis dilində tədris etməsi;
· Tərcümeyi-hal (CV);
· Gedəcəyi universitetdə nəzərdə tutulan tədris proqramının məzmunu (Content of the teaching programme);
· Motivasiya məktubu;
· Nəşrlərin siyahısı.
Qeyd: Tələb olunan sənədlər ingilis dilində hazırlanıb təqdim olunmalıdır.
Əlavə sual yarandığı halda BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarə olunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərovaya müraciət edə bilərsiniz (e-mail: nalakbarova@beu.edu.az).

To the attention of BEU academic staff!
Baku Engineering University (BEU) announces a one-week exchange competition for faculty of Sapienza University, Italy, with which it cooperates within the Erasmus + KA1 exchange program.
The competition is scheduled for the 2021/2022 academic year. The academic staff of BEU can apply to any faculty of the University (https://www.uniroma1.it/en/pagina/faculties) .
The deadline for submission of documents is 05.10.2021.
Candidates submitted to the competition will be determined in accordance with the following selection requirements:
· Being a full-time teacher at BEU;
· Teaching in English at BEU;
· Biography (CV);
· Content of the teaching programme;
· Motivation letter;
· List of publications.
Note: The required documents must be prepared and submitted in English.
If you have additional questions, you can contact Narmin Alakbarova, an employee of the International Relations and Project Management Department of BEU (e-mail: [email protected]).