BMU-nun Mühəndislik, Memarlıq və inşaat fakültəsinin tələbələrinin nəzərinə!
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Erasmus+ KA1 mübadilə proqramı çərçivəsində əməkdaşlıq etdiyi İtaliyanın Torino Politexnik Universiteti 2021/2022-ci tədris ilinin ikinci semestri üçün müsabiqə elan edir. Müsabiqədə BMU-nun bakalavr, magistr və doktorant tələbələri iştirak edə bilərlər. Proqram çərçivəsində 2 təqaüdsüz yer ayrılıb.
Müsabiqənin ilk mərhələsində Erasmus+ KA1 mübadilə proqramında iştirak etmək üçün lazımi sənədlər aşağıda qeyd olunub:
1. Transkript (ingilis dilində və ümumi ortalama balı 85+ olanlar müraciət edə bilər)
2. Beynəlxalq dil sertifikatı (ingilis dilində tədris alanlara şamil edilmir)
3. Motivasiya məktubu (ingilis dilində hazırlanmalıdır)
4. Tövsiyə məktubu (ingilis dilində hazırlanmalıdır)
Sənədləri 15 noyabr 2021-ci il tarixinə kimi nalakabrova@beu.edu.az e-mail adresinə göndərməyiniz xahiş olunur.
İtaliyanın Torino Politexnik Universitetində tədris olunan dərslər barəsində ətraflı məlumatı https://didattica.polito.it/offerta/index_en.html linkinə daxil olaraq əldə etmək mümkündür.
Əlavə sual yarandığı halda BMU-nun Xarici əlaqələr və layihələrin idarəolunması şöbəsinin əməkdaşı Nərmin Ələkbərovaya müraciət edə bilərsiniz (e-mail: nalakbarova@beu.edu.az).

To the attention of students of the Engineering, Architecture and Construction Faculties of BEU!
Polytechnic University of Turin in Italy, with which Baku Engineering University (BEU) cooperates within the Erasmus + KA1 exchange program, announces a competition for the second semester of the 2021/2022 academic year. Undergraduate, graduate and doctoral students of BMU can participate in the competition. Two non-scholarship places have been allocated under the program.
The documents required to participate in the Erasmus + KA1 exchange program in the first stage of the competition are as follows:
1. Transcript (in English and can be applied by those with a total average score of 85+)
2. International language certificate (does not apply to those studying in English)
3. Motivation letter (must be prepared in English)
4. Letter of recommendation (must be prepared in English)
Please send the documents to the e-mail address nalakabrova@beu.edu.az by November 15, 2021.
Detailed information about the courses taught at the Polytechnic University of Turin, Italy can be found at https://didattica.polito.it/offerta/index_en.html .
If you have additional questions, you can contact Narmin Alakbarova, an employee of the International Relations and Project Management Department of BEU (e-mail:  nalakbarova@beu.edu.az).