Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) və Pakistanın (Karaçi) Sir Syed Mühəndislik və Texnologiya Universiteti arasında imzalanmış anlaşma memorandumuna əsasən adıçəkilən universitetlərin Riyaziyyat kafedraları birgə beynəlxalq onlayn elmi seminar təşkil edəcək.
Seminarın məramı iki universitet arasında əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi və onların həyata keçirilməsi yollarına həsr olunacaq.
27 avqust 2020-ci il tarixində saat 14:00-da keçiriləcək “Riyaziyyatda sərhədlər” adlı seminarda BMU-nun Riyaziyyat kafedrasının müdiri, dosent Rakib Əfəndiyev “Spektral analizin düz və tərs məsələləri”, Sir Syed Mühəndislik və Texnologiya Universitetinin Riyaziyyat kafedrasının müdiri, professor Rəşid Kamal Ansari isə “Modulların təsnifatında bəzi funksiyalar və onların rolu” mövzularında çıxış edəcəklər.
Seminarda iştirak etmək istəyənlər BMU-nun Riyaziyyat kafedrasının müəlliməsi Süheyla Bəhlulzadə (subahlulzada@beu.edu.az) ilə əlaqə saxlaya bilərlər.

The first international webinar between BEU and Sir Syed University of Engineering and Technology
According to the memorandum of understanding signed between Baku Engineering University (BEU) and Sir Syed University of Engineering and Technology, Mathematics departments of these universities will organize a joint international online scientific seminar.
The purpose of the seminar will be to discuss opportunities for cooperation between two universities and ways to implement them.
At the seminar entitled "Borders in Mathematics" to be held on August 27, 2020 at 14:00, assoc.prof. Rakib Afandiyev, Head of the Department of Mathematics at BEU, and prof. Rashid Kamal Ansari, Head of the Department of Mathematics at Sir Syed University of Engineering and Technology, will speak on "Direct and inverse problems of spectral analysis" and "Some functions and their role in module classification", accordingly.
Those who want to participate in the seminar can contact the lecturer of Mathematics Department of BEU Suheyla Bahlulzade ([email protected]).