İKİLİ DİPLOM PROQRAMI
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2018-ci il 16 noyabr tarixli 711 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində Bakı Mühəndislik Universiteti və Koreyanın İnha Universiteti arasında İkili Diplom Proqramı (İDP) yaradılmışdır.
Proqram Azərbaycanda mühəndislik sahəsində yeni nəsil yüksək ixtisaslı mütəxəssislərin hazırlanmasını və qabaqcıl elmi nailiyyətlərdən və yenilikçi tədris texnologiyalarından yararlanaraq beynəlxalq ikili diplom proqramı ilə Azərbaycan ali təhsil sisteminin məzmun və keyfiyyət göstəricilərinin müasirləşdirilməsini hədəfləyir.
İDP-nin sonunda tələbələr hər iki Universitetdən ümumilikdə iki diplom alırlar.
Vəzifə Xülasəsi
İkili Diplom Proqramının Direktoru İDP-nin inkişafı, idarəsi və büdcəsi üçün liderlik və koordinasiyanı təmin edir. Direktor İDP-nin Universitetlər tərəfindən müəyyən edilmiş standartlara uyğun idarə olunmasını təmin edir, proqram təlimatlarının yerinə yetirildiyini izləmək və sənədləşdirmək üçün sistemlər təşkil edir.
Direktor Bakı Mühəndislik Universiteti tərəfindən işə qəbul edilir. BMU, 8 noyabr 2016-cı il tarixində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin sərəncamı ilə Azərbaycan Respublikasında mühəndislik texnologiyalarının tədrisinin təkmilləşdirilməsi və bu sahədə yüksək ixtisaslı kadrların hazırlanması məqsədi ilə yaradılıb.
Öhdəliklər
·        Universitetlərin müəyyən etdiyi standartlara uyğun olaraq İDP rəhbərliyi üçün rəhbərlik və nəzarəti təmin etmək;
·        Proqramın işinə, keyfiyyət zəmanətinə və idarə olunmasına və proqramın inzibati heyəti ilə əlaqəyə nəzarət etmək;
·        Universitetlərin proqram idarəçiliyi və tələbə dəstəyi siyasətinin həyata keçirilməsini təmin etmək;
·        Proqram əməliyyatlarının və fəaliyyətlərinin qanuni təlimatlara və daxili siyasətə riayət etməsini təmin etmək;
·        Daxili keyfiyyət təminatı və inkişaf etdirmə məqsədləri üçün sənədlərin tərtib edilməsini və təqdim edilməsini nizamlama, məsələn: illik monitorinq və icmal, öyrənmə və tədris icmalı;
·        Proqram haqqında məlumatlılığı artırmaq üçün marketinq təşəbbüsləri təklif etmə və buna dəstək;
·        Proqramın hədəflərini dəstəkləyən və həyata keçirən gündəlik əməliyyatları idarə etmək;
·        Universitet rəhbərliyini və / və ya layihə işçi qrupunu (SPPIU) ətraflı və dəqiq hesabat və ya təqdimatlarla məlumatlandırmaq;
·        Performansı izləmək və inkişafa ehtiyacın müəyyənləşdirilməsi üçün qiymətləndirmə strategiyaları hazırlamaq;
·        Tələbə qəbulu və məzunolma prosesini izləmək;
·        İDP çərçivəsində fakültə üzrə işçi heyətinin işə qəbul prosesini koordinasiya etmək;
·        Tədris ili ərzində tələbələrin davamiyyətini və performanslarını nəzərdən keçirmələrini təmin etmək;
·        Proqrama aid məsələlər barədə Rəhbər Komitəyə hesabat vermək;
·        Tapşırılan bütün digər tapşırıqları yerinə yetirmək.
Tələblər
·        İdarəetmə, təhsil və ya əlaqəli bir sahədə universitet dərəcəsi tələb olunur;
·        Ali təhsil mühitində ən azı 3 illik iş təcrübəsi, proqram hazırlanması, layihə rəhbərliyi və tədris və ya inzibati vəzifələrdə üstünlük;
·        Ünsiyyət bacarıqları (həm şifahi, həm də yazılı). Azərbaycan, İngilis və Koreya dillərində səlis danışmaq;
·        Mükəmməl idarəetmə, qərar qəbuletmə bacarıqları, təşkilatçılıq və zaman idarə etmə bacarıqları;
·        Tələbə məlumat sistemləri daxil olmaqla yüksək səviyyədə texnoloji bilik;
·        Digər mədəniyyət və ya mənşəli insanlarla əlaqəli bilik, hörmət və bacarıqları inkişaf etdirmək bacarığı.
Maraqlanan namizədlərdən e-mail vasitəsilə qoşmada Word və ya PDF formatında qeyd olunan sənədləri göndərmələri xahiş olunur: (1) vəzifəyə uyğunluğu, işə başlaya biləcəyi uyğun vaxtı və gözlənilən əmək haqqını (AZN ilə) özündə əks etdirən maraq məktubu, (2) ən son yenilənmiş CV və (3) ən az 3 nəfərdən tövsiyyə verəcək şəxslərin adları, e-poçtları və iş ünvanlarını.
Mövzu hissəsində Vəzifənin Adı göstərilməklə tələb olunan sənədləri hr@beu.edu.az elektron poçtuna göndərmək xahiş olunur. Yalnız seçilmiş namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq. Müraciət üçün son tarix 25 oktyabr 2020-ci il saat 23.59-dur.
BMU rəqabətli mükafat paketi və yüksək standartlara malik iş şərtləri təklif edir. Dövlət Proqramı və İDP haqqında daha ətraflı məlumat üçün www.dp.edu.az və www.beu.edu.az saytlarına daxil olmağınız xahiş olunur.

DOUBLE DIPLOMA PROGRAM
The Double Diploma Program (DDP) has been established between Baku Engineering University (BEU) and Inha University (Republic of Korea) in the field of engineering at bachelor’s level within “State Program for increasing international competitiveness of the higher education system of the Republic of Azerbaijan in 2019-2023” approved by the Order 711 of the President of the Republic of Azerbaijan of November 16, 2018.
The program aims to train a new generation of highly qualified professionals in the field of engineering in Azerbaijan and modernize the content and quality indicators of Azerbaijani higher education system with international double diploma program by taking advantage of the cutting-edge scientific achievements and innovative teaching technologies.
At the end of the DDP, the participants receive two diplomas from both Universities.
Position Summary
The Director, Double Diploma Program provides leadership and coordination for the development, administration, and budget of the DDP. The Director ensures that the DDP is administered in accord with standards established by the Universities, creates systems to track and document that program guidelines are being met.
The Director will be employed by Baku Engineering University. BEU was established on November 8, 2016 by the order of the President of the Republic of Azerbaijan in order to improve the teaching of engineering technologies in the Republic of Azerbaijan and the prepare highly qualified personnel in this field.
• Provide leadership and oversight for the administration of the DDP in accord with standards established by Universities;
• Oversee the operation, quality assurance and management of the program, and liaising with the program administrative team;
• Ensure that the policies of the Universities on program management and student support are implemented;
• Ensure program operations and activities adhere to legal guidelines and internal policies;
• Coordinate compilation and submission of documentation for purposes of internal quality assurance and enhancement, e.g. annual monitoring and review and learning and teaching review;
• Suggest and help create marketing initiatives to increase awareness of the program;
• Manage the daily operations that support and implement the program objectives;
• Keep university management and/or project team (SPPIU) informed with detailed and accurate reports or presentations;
• Devise evaluation strategies to monitor performance and determine the need for improvements;
• Monitor the overall process of student admissions and graduation;
• Coordinate faculty recruitment process within the DDP;
• Ensure students receive appropriate induction and review student attendance and performance during the course of the academic year;
• Report to the Steering Committee on issues specific to the program;
• Perform all other relevant duties as assigned.
Requirements
• University degree in management, education or a related field is required;
• At least 3 years of work experience in higher education environment, preferred in program development, project management, and teaching or administrative responsibilities;
• Exceptional communication (both oral and written) skills. Fluency in Azerbaijani, English and Korean;
• Excellent managerial, decision-making skills, organizational and time-management skills;
• A high level of technology proficiency including student information systems;
• The ability to develop knowledge of, respect for, and skills to engage with those of other cultures or backgrounds.
Interested candidates are requested to submit, preferably in Word or PDF format, attached to an e-mail message: (1) a letter of interest specifying suitability for the position, when available and minimum expected salary (in AZN), (2) an updated resume and (3) the names, email and business addresses of at least 3 references.
Send materials via e-mail to hr@beu.edu.az specifying the Job Title in the subject line. Only shortlisted candidates will be contacted. The cut-off date for application is 25 October 2020 until 23.59. BEU offers a competitive remuneration package and attractive conditions of employment of high standard. For more information about the State Program and DDP, please visit www.dp.edu.az and www.beu.edu.az.