29-30 aprel 2020-ci il tarixlərində Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 97-ci ildönümünə həsr olunmuş “Gənc tədqiqatçıların IV beynəlxalq elmi konfransı” keçiriləcək. Konfransın keçirilməsində məqsəd dünyanın müxtəlif universitet, akademiya və elmi-tədqiqat institutlarında fəaliyyət göstərən gənc tədqiqatçıları bir araya gətirmək, bu sahədə əldə olunan elmi nailiyyətləri, təcrübələri digərləri ilə paylaşmaq, problemləri təhlil etmək və onların həll yolları üçün təkliflər irəli sürmək, həmçinin gənclərin elmə olan marağını artırmaqdır.
BMU-da hər il ənənəvi olaraq təşkil olunan konfransın elmi istiqaməti mühəndislik, təbiət, iqtisadiyyat, filologiya, pedaqogika, tarix və sosiologiya elmləridir.
Konfransa təqdim olunacaq tədqiqatlar elektron formada göndərilməlidir. Məqalə göndərmək üçün son müraciət tarixi isə 7 aprel 2020-ci ildir. Yazı qaydaları və konfransla bağlı daha ətraflı məlumatı http://yric.az/ saytından əldə etmək mümkündür.

BEU to host "IV International Scientific Conference of Young Researchers"
On April 29-30, 2020, “IV International Scientific Conference of Young Researchers” dedicated to the 97th anniversary of National Leader Heydar Aliyev will be held at Baku Enginnering University. The conference aims to bring young researchers from different universities, academia and research institutes around the world together, share their scientific achievements and experiences in this field, analyze problems and propose solutions, as well as to increase the interest of youth in science.
The scientific direction of the conference, which is traditionally held every year at BEU, is engineering, nature, economics, philology, pedagogy, history and sociology.
Researches to be submitted to the conference should be sent electronically. The deadline for submitting the article is April 7, 2020. More information about writing and conference rules is available at http://yric.az/ .