Azərbaycan Beynəlxalq Bankı (ABB) universitet tələbələri və yeni məzunlar üçün təcrübə proqramı elan edir.
Proqrama ali təhsilini 2019, 2020 və 2021-ci illərdə tamamlayan və hazırda magistratura pilləsində təhsil alan tələbələr müraciət edə bilər. Müraciətçilər Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olmalı və ingilis dilini “upper-intermediate” səviyyəsində bilməlidir. Bununla yanaşı, yerli və ya xarici universitetlərdə təhsil aldığı dövr ərzində ÜOMG (CumGPA) göstəricisinin 3-dən yuxarı, digər qiymətləndirmə sistemlərində isə 75 faizdən yuxarı olması tələb olunur.
Təcrübə proqramının iştirakçıları müəyyən edilmiş aylıq ödənişlə təmin olunacaq. Bankın fəaliyyət istiqamətinə uyğun ixtisaslarda təhsil alan namizədlərə üstünlük veriləcək.
Proqram və qeydiyyatla bağlı ətraflı məlumatları aşağıdakı linklər vasitəsilə əldə etmək mümkündür.
Qeyd edək ki, sonuncu kursda təhsil alanlar daxil olmaqla, hazırda bakalavr təhsili alan tələbələrin müraciəti qeydə alınmayacaq.

The International Bank of Azerbaijan (IBA) announces an internship program for university students and new graduates.
The program is open to students who completed their higher education in 2019, 2020 and 2021 and are currently studying for a master's degree. Applicants must be citizens of the Republic of Azerbaijan and speak English at the upper-intermediate level. At the same time, the GPA score is required to be above 3 during the period of study at local or foreign universities, and above 75% in other assessment systems.
Participants of the internship program will be provided with a fixed monthly fee. Preference will be given to candidates studying in specialties relevant to the bank's activities.
Detailed information about the program and registration is available at the following links.
https://abb-bank.az/tecrube/
https://www.linkedin.com/posts/the-international-bank-of-azerbaijan_abb-activity-6873606249791926272-uB02
It should be noted that the application of students currently studying for a bachelor's degree, including those in the last year, will not be registered.