Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Distant Təhsil və Keyfiyyətin Təminatı Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin onlayn seminarı təşkil olunacaq.
18 may 2021-ci il tarixində “Akkreditasiya qiymətləndirilməsində ekspertlərin rolu” mövzusunda baş tutacaq seminarın məruzəçisi Təhsildə Keyfiyyət Təminatı Agentliyinin Təlim və metodologiya şöbəsinin müdiri Asiman İlyasovdur.
Tədbirin məqsədi yeni redaksiyada təsdiq olunmuş “Təhsil müəssisələrinin akkreditasiyası Qaydaları”na əsasən akkreditasiya qiymətləndirilməsini həyata keçirəcək Akkreditasiya Komissiyalarının fəaliyyətində ekspert kimi iştirak etməyin əhəmiyyəti və tələblərinə dair məlumat verməkdir.

"The role of experts in assessment for accreditation"
An online seminar of the Education Quality Assurance Agency will be organized by the Center for Distance Education and Quality Assurance of Baku Engineering University (BEU).
Asiman Ilyasov, Head of the Training and Methodology Department of the Education Quality Assurance Agency, is the speaker of the seminar on “The role of experts in accreditation assessment” to be held on May 18, 2021.
The purpose of the event is to provide information on the importance and requirements of participation as an expert in the activities of Accreditation Commissions, which will carry out accreditation assessment in accordance with the "Rules for Accreditation of Educational Institutions" approved in the new edition.