Çex Respublikası, Macarıstan, Polşa və Slovakiyadan ibarət olan Vişegrad qrupu 2021/2022-ci tədris ili üçün “Vişegrad” təqaüd proqramını elan edir.
Proqramda magistratura və doktorantura tələbələri iştirak edə bilər. Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) tələbələri də bu proqrama müraciət edə bilərlər.
Təhsilin davamiyyət müddəti 1 və ya 2 il ingilis dilində nəzərdə tutulur. Təhsil xərci və hər semestr üçün 2500 Avro proqram tərəfindən ödəniləcəkdir.
Proqram haqqında ətraflı məlumatı https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/ linki vasitəsilə, həmçinin aşağıda qeyd olunan Bakıdakı səfirliklərin diplomatik əməkdaşları ilə əlaqə saxlamaqla əldə etmək mümkündür:
Çexiya: cənab Daniel Putík (daniel_putik@mzv.cz)
Macarıstan: cənab Mihály Gruber (mihaly.gruber@mfa.gov.hu)
Polşa: cənab Michał Greczyło (michal.greczylo@msz.gov.pl)
Slovakiya: cənab Michal Tešliar (Michal.Tesliar@mzv.sk)
Proqrama müraciət etmək üçün https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/?c=how-to-apply linkinə daxil olmaq lazımdır. Proqramda iştirak üçün sənədlərin qəbulu müvafiq internet səhifəsində göstərildiyi kimi elektron qaydada həyata keçirilir.

Visegrad scholarship program for the academic year 2021/2022
The Visegrad Group, consisting of the Czech Republic, Hungary, Poland and Slovakia, announces the Visegrad Scholarship Program for the 2021/2022 academic year.
Master's and doctoral students can participate in the program. Students of Baku Engineering University (BMU) can also apply to this program.
The duration of education is 1 or 2 years in English. Tuition fees and € 2,500 per semester will be covered by the program.
You can get detailed information about the program at the link https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/ , as well as by contacting the diplomatic staff of the embassies in Baku below:
Czech Republic: Mr. Daniel Putík (daniel_putik@mzv.cz
Hungary: Mr. Daniel Putík  (mihaly.gruber@mfa.gov.hu)
Poland: Mr. Michał Greczyło (michal.greczylo@msz.gov.pl
Slovakia: Mr. Michal Tešliar (Michal.Tesliar@mzv.sk)
To apply for the program, go to https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/?c=how-to-apply . Acceptance of documents for participation in the program is carried out electronically, as indicated on the relevant website.