Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra olunan ikili diplom proqramı (İDP) çərçivəsində maarifləndirmə və məlumatlandırma tədbirlərinin davamı olaraq Nizami Gəncəvi adına texniki və təbiət elmləri liseyində tədbir keçirilib.
Tədbirdə BMU-İNHA İDP-nin idarə edilməsi bölməsinin proqram katibi Nurlan Astanov və bölmənin tələbələrlə iş üzrə mütəxəssisi Nurlanə Abaslı proqramın qəbul qaydaları, ixtisaslar, həmçinin ixtisaslar üzrə qəbul kvotası, qəbul şərtləri, müraciət proseduru, tədris prosesi, proqram məzunlarının əldə edəcəyi imkanlar və s. haqqında təqdimatlarla çıxış ediblər.
Sonra N.Gəncəvi adına texniki və təbiət elmləri liseyininin məzunu və hazırda BMU-İNHA İDP çərçivəsində İnşaat mühəndisliyi ixtisası üzrə təhsil alan 1-ci kurs tələbəsi Nilufər Bayramlı şagirdlərə proqram barədə təəssüratlarını çatdırıb, həmçinin tədris olunan fənlər, BMU-da tələbə həyatı haqda danışıb.

An event has been held at the technical and natural sciences lyceum named after Nizami Ganjavi as a continuation of the educational and informational events within the framework of the Dual Degree Program (DDP) implemented between Baku Engineering University (BEU) and Inha University of the Republic of Korea.
At the event, Nurlan Astanov, program secretary of BEU-INHA DDP management department, and Nurlane Abaslı, specialist in work with students of the department, made presentations about the program's admission rules, majors, admission quota for majors, admission conditions, application procedure, educational process, opportunities available to program graduates, etc.
Later, Nilufar Bayramli, a graduate of technical and natural sciences lyceum named after N. Ganjavi and currently a 1st-year student studying Civil Engineering within BEU-INHA DDP, conveyed his impressions of the program to the students, and also talked about the taught subjects and student life at BEU.
At the meeting, information booklets were distributed to students and their questions were answered.