Koreyada BMU-İNHA İDP tələbələrinin “Məzun Günü” qeyd olunub
Bakı Mühəndislik Universiteti və İNHA Universiteti arasında icra olunan tam dövlət təqaüdlü ikili diplom proqramının (BMU-İNHA İDP) ilk məzunları üçün Koreya (Cənubi) Respublikasında 2023/2024-cü tədris ili üzrə “Məzun Günü” təşkil edilib.
İNHA Universitetinin professor-müəllim heyəti və məzunların qatıldığı buraxılış mərasimi Azərbaycan Respublikasının və Koreyanın Dövlət himnlərinin səsləndirilməsi ilə başlayıb.
Proqrama uyğun olaraq IV kursu İNHA Universitetində bitirən 61 məzundan 3 nəfərə - Nigar Qurbanovaya (İnformasiya texnologiyaları ixtisası), Sahibzaman Şirinova  və Şahmurad Orucova (Elektronika mühəndisliyi ixtisası) professor Park Jae-Hyun və dekan Sang Eun Shim tərəfindən Şərəf sertifikatı təqdim olunub.
Sonra Park Jae-hyun və Sang Eun Shim məzunlara təbriklərini, ürək sözlərini çatdırıblar.
Məzunlardan Sübahan Abdullayev (Elektronika mühəndisliyi ixtisası) və Aysel Həsənova (İnşaat mühəndisliyi ixtisası) tələbələr adından çıxış  ediblər.
Tədbir məzunların ənənəvi “papaq atma” mərasimi və fotoların çəkilməsi ilə başa çatıb.
İNHA-dan məzun olan 61 nəfər tələbənin Bakıya qayıtdıqdan sonra BMU-da müdafiə prosesi gözlənilir. Müdafiədən sonra tələbələr 2 diplom alacaqlar.
3+1 modelinə əsaslanan BMU-İNHA beynəlxalq ikili diplom proqramı çərçivəsində ümumilikdə 385 tələbə təhsil alır. Onlar 3 il BMU-da , 1 il isə İNHA Universitetində təhsil almaq hüququna malikdirlər.
Proqram çərçivəsində bu il daha 83 tələbənin İNHA Universitetində təhsilini davam etdirmək üçün Koreyaya səfər edəcəyi gözlənilir. Tələbələrin yaşayış, təhsil, səfər və sığorta xərcləri “2019-2023-cü illər üçün Azərbaycan Respublikasında ali təhsil sisteminin beynəlxalq rəqabətliliyinin artırılması üzrə Dövlət Proqramı” çərçivəsində qarşılanır.

"Graduation Day" for the academic year 2023/2024 was organized in the Republic of Korea (South) for the first graduates of the full state scholarship dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between Baku Engineering University and Inha University.
The graduation ceremony, attended by faculty members and graduates of Inha University, began with the singing of the national anthems of the Republic of Azerbaijan and Korea.
In accordance with the program, 3 out of 61 graduates who completed the IV course at Inha University - Nigar Gurbanova (Information technology), Sahibzaman Shirinova and Shahmurad Orujova (Electronic engineering) were presented with an Honor certificate by Professor Park Jae-Hyun and Dean Sang Eun Shim.
Later, Park Jae-hyun and Sang Eun Shim conveyed their congratulations and heartfelt words to the graduates.
Among the graduates, Subahan Abdullayev (Electronics engineering) and Aysel Hasanova (Construction engineering) spoke on behalf of the students.
The event ended with the traditional "hat throwing" ceremony of the graduates and taking photos.
A total of 385 students study within the BEU-INHA international dual degree program based on the 3+1 model. They have the right to study for 3 years at BEU and 1 year at Inha University.
As part of the program, 83 more students are expected to visit Korea this year to continue their studies at Inha University. Students' living, education, travel and insurance expenses are covered within the framework of the "State Program on Increasing the International Competitiveness of the Higher Education System in the Republic of Azerbaijan for 2019-2023".